Menu
Your Cart
<

Quality Sea salt

Quality Sea salt

Na SLOVENSKO zasíláme i ZÁSILKOVNOU od 112 Kč (dopravné 89 Kč a platba dobírkou za 23 Kč do 5 kg), do 10 kg pak celkem za 152 Kč! Volte prosím osobní odběr, ale do poznámky napište NÁZEV a ADRESU POBOČKY ZÁSILKOVNY, kde si sůl osobně vyzvednete a zaplatíte v EURECH. K ceně zboží Vám bude dopočítáno dle váhy 112 nebo 152 Kč.

Tato nerafinovaná nečištěná mořská sůl z bretaňské Guerandai má  mezi gurmány a lidmi, kteří dbají na zdravou výživu, tu nejlepší pověst a je známá pod romantickým obchodním názvem "Keltská mořská sůl" (Celtic Sea Salt). Nic se do ní nepřidává, nic se z ní nevyjímá. Máme ji mokrou hrubou a jemnou suchou.


Z nutričního hlediska není mezi uvedenými solemi žádný rozdíl. Obě formy soli jsou stejně nerafinované, neprané, nic se do nich nepřidávalo ani z nich neubíralo, přišly záměrně do kontaktu s jílem, když se čekalo, až z mořské vody ve speciálních přihrádkách na kraji pobřeží vykrystalizují. Jejich slanost je asi o 20 % nižší než u běžné kuchyňské soli, ale je chutnější ona i jídlo s ní vařené. Jediný rozdíl může být v tom, k jakému účelu sůl potřebujete - hrubá sůl není sypká (je tedy vhodná k vaření), jemná je sypká (vhodná je proto k dosolování). Ta hrubá sůl zůstává lehce vlhká od mořské vody (nevysušují ji), ta druhá sůl je tatáž sůl, jen byla vysušena a namleta na jemnější krystaly, aby se s ní dalo dosolovat. Zatímco ta hrubá je vhodná na vaření polévek a vývarů a masa v solné krustě, ta druhá je vhodnější na dosolování – tím, že je suchá a jemná, zkrátka je sypká, s citem a rovnoměrně jí lze cokoliv dosolit. Ta hrubá je jednak pro tento účel nevhodná, jednak je moc hrubá (velké krystaly), jednak je vlhká, více velkých zrn se slepí k sobě, takže byste měl/a nerovnoměrně dosolený chléb – místy hrudky několika zrn soli, jinde méně.

250g Flower of the sea Celtic Sea Salt from France, Brittany, Guerandai 250g Flower of the sea Celtic Sea Salt from France, Brittany, Guerandai
New Hot
Model: 250g Keltská sůl Fr flour de mair
Solný květ Produkt ekologického kontrolovaného zemědělství Čtvrtkilogramové balení (250 g) Velmi potěší jako drobný pohádkový dárek - sůl nad zlato. K dosolení polévek, rýže, mas, ryb a jiných pokrmů, tibetského čaje apod. Sbírá se ručně z horních vrstev jako “smetana”. Nijak se dál ne..
214 Kč
500g JEMNÁ Keltská mořská sůl z francouzské Guerandai (Bio)
New Hot
Model: 500g Keltská sůl Fr
Hmotnost: 500 g Produkt ekologického kontrolovaného zemědělství. Jde o "Keltskou" sůl od stejného francouzského dodavatele. Zatímco hrubá vlhká sůl je určená zejména na vaření, tato sůl je vhodná zejména na dosolování. Občas jsme my lidé se solením při vaření zbytečně a příliš opatrní, ale pak..
113 Kč
1kg Celtic Sea Salt from France, Brittany, Guerandai (rough)
New Hot
Model: 1kg Keltská sůl Fr
Weight: 1000 g Product of ecological agriculture. Naturally low content of  NaCl - just 82-84 %, and it has got about 14-16 % makro and mikrominerals. Naturally moist. In 100 g j 420 mg magnésium  (112 % RDD), 152 mg calcium(19 % RDD), 17,5 mg iron (125 % RDD) and others. Celtic Sea Salt..
198 Kč
5kg Celtic Sea Salt from France, Brittany, Guerandai
New Hot
Model: 5kg Keltská sůl
V současné době čekáme na nové zboží, mohlo by  být za 1 měsíc (?) Pokud si však objednáte v tuto chvíli, zašleme vám za cenu 5kg pytle  5 kusů po 1kg balení. Hmotnost: 5 kg Produkt ekologického kontrolovaného zemědělství Tato sůl je výjimečná svým přirozeným nízkým podílem NaCl , podle kni..
842 Kč
Showing 1 to 4 of 4 (1 Pages)
Notification Module
We use cookies and other similar technologies to improve your browsing experience and the functionality of our site. Privacy Policy.
The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.
Name
Email
Comments