Kosimesnadno
Nákupní košík 0 položek   0.00kč
Vítejte, návštěvníku! Přejete si přihlásit se?

Vítejte v našem internetovém obchodě.

 

 

Aktuálně: Vážení zákazníci, je 25. září 2017, přijímáme objednávky na kosy i vše z vyživujících tradic včetně kníhy. Náš sklad je opět plný, takže si můžeme vybírat, pište - info@kosimesnadno.cz- či volejte 464 144 444,  773 497 017,  SMSkujte -potřebuju nakoupit, ozveme se Vám.

Pohodový podzim Vám přejí majitelé e-shopu Dudmanovi

Rádi se dozvíme, jaký je Váš záměr - jaký pozemek budete kosit. Doporučíme Vám, co potřebujete zrovna Vy a zrovna Váš pozemek ke kosení, případně co potřebujete z jiných položek našeho sortimentu. Dobrá tráva či louka potřebuje dobrou kosu. Dobrá kosa potřebuje odhodlaného sekáče. Dobrá kosa= dobré seno. Dobré seno=dobré mléko. Dobré mléko = dobrá smetana a máslo, které je jako vyrýžované zlato z obyčejné trávy. Dobré máslo = zas o něco lepší zdraví. Dobré zdraví=větší pohoda a dobrá nálada!

Vzkaz pro zákazníky ze Slovenska: doporučujeme objednávat si na dobírku (příplatek 50 Kč je jistě nižší než poplatek za bankovní převod, doručovateli pak zaplatíte v eurech, koruny budou převedeny dle aktuálního kurzu CZK=EUR), stačí to napsat do poznámky, upravíme Vám poštovné. Zboží pak ihned odesíláme a nečekáme na platbu.

--------------

Vážení zákazníci!

Na těchto stránkách najdete především všechny potřeby ke snadnému kosení. Momentálně máme na skladě rakouské kosy Schroeckenfux neboli Fux a další příslušenství, od podzimu 2016 nabízíme opět i italské kosy značky Falci. Pro inspiraci zde najdete i videa. Novinkou jsou pozinkovane romantické toulce obalené v prave kůži z šikovných rukou jednoho souseda sedláře z Mladočova. Vyrábi též ochranná pouzdra na kosu z kůže nebo koženky.

Na skladě míváme i speciální řecké motyky (opět od září 2016). Zde v prodeji je i do češtiny námi přeložená 700stránková kniha o důležitosti tradiční stravy našich předků, kteří jedli kváskový celozrný chléb, ovoce, ale i vajíčka, máslo, sýry a sádlo,  kostní vývary a zvíře od čumáku po ocas a měli zdravé zuby, Vyživující tradice: Kuchařka, která je výzvou pro politicky korektní výživu a diktátory ve stravování. (Inspirovanou výzkumem kanadského zubaře Westona A. Pricea, nar. 1870) Obsahuje mnoho zajímavostí z kuchyňských tradic světa.

Je léto 2016.  Je tomu letos 10 let, co jsme v roce 2006 zahájili malé rodinné podnikání otevřením tohoto internetového obchodu s názvem KosimeSnadno.cz . Děkujeme tedy všem příznivcům kos a kosení, že nás buď zpětnou vazbou nebo nákupem u nás přesvědčili, že ve střední Evropě má kosa silnou tradici a že lidi prostě kosu a práci s ní mají prostě rádi. Někdy jim to s ní jde lépe, jindy méně dobře, ale věříme, že jak naše kosy, tak i videa jim na cestě ke snadnému kosení, které je opravdu příjemnou činností v klidu přírody, pomáhají. 

 Podrobněji:    Jsme anglicko-český pár intenzivně sám používající kosu,  jehož vizí se stalo poskytovat zákazníkům v ČR i v zahraničí KVALITU a přesnější informace. Prodáváme nejen kvalitní tradiční kosy rakouské značky Schroeckenfux i italské značky Falci (i když Češi jsou, zdá se, zvyklí dost na ty rakouské), ale rovněž ergonomická kosiště, kvalitní potřeby k naklepávání (Made in Německo, Rakousko, Slovensko) a ostatní nezbytnou výbavu sekáče/čky, kterou jednou PŘEDÁTE DALŠÍ GENERACI!

     Spolupracujeme tedy s dodavateli z Rakouska, Itálie, ale i Německa a Slovenska. Vše, co prodáváme, také sami používáme na svém statku. Ručně jsme několik let kosili sami minimálně přes 2 ha ročně pro krávy plemene Jersey a koně Haflingery, a přestože na tak velké pozemky už používáme i sekačku, bez kosy se na statku neobejdeme ani nadále. Stejně jako nůž je i kosa nástrojem, který se používá prostě stále. 

Jsme si dále vědomi toho, že žádná i sebevíc kvalitnější část tohoto ručního nástroje není sama o sobě zázračná. Při kosení jde totiž spíše o dobrou souhru všech aspektů kosy včetně určitých schopností sekáče, které nám teprve v úhrnu dávají kosu, o níž lze říci, že se s ní skutečně "seče snadno". Z těchto důvodů rovněž nabízíme kurzy a inspirační videa na YouTube

     Doufáme, že informace, které na těchto stránkách naleznete, Vám dobře poslouží a že s výrobky, které si od nás zakoupíte, budete spokojeni!

Přejeme Vám dobrou sezónu s kosou, případně relaxační chvíle při soustředěném naklepávání!

Neil a Věra Dudmanovi

Poznámka pro zákazníky:

Pokud si objednáte zboží, nezapomeňte, prosím, nahlásit případný termín Vaši dovolené, abyste byli k zastižení. Děkujeme. A jako VS prosíme uvádějte číslo objednávky. Děkujeme.

Kromě rakouských kos jsme v roce 2013 začali nabízet nově kosy od italské firmy Falci, se kterou jsme po otestování jejich kos navázali spolupráci. Občas se tedy mohou objevit v nabídce, přestože Češi jsou zvyklí na rakouské. Jsou stejně kvalitní jako ty tradiční rakouské, které zůstávají v naši stálé nabídce pro spokojenost zákazníků. Zareagovali jsme tak na názory některých milců a znalců kos s cílem maximálně uspokojit naše zákazníky. Peter Vido, Kanaďan slovenského původu, například říká:Pro mnohé lidi to bude překvapením - pro mnoho nadšenců do kos po celém světě - když řeknu, že ve skutečnosti nejlepší kosy na světě v současné době vyrábí firma Falci v Itálii." Zdá se nám sice, že Češi jsou přece jen zvyklí spíš na rakouské kosy, přesto se najde zákazník, který si kupuje opakovaně opět italské, na které nedá dopustit. Inu, každý to může mít jinak. V každém případě nevylučujeme, že se z času na čas budou v našem obchůdku objevovat v nabídce.

 
Vaše IP adresa je: 54.162.250.227
Copyright © 2017 www.kosimesnadno.cz. Powered by Zen Cart