Aktuálně Ergonomická kosiště a několik modelů kosu a několik dalších položek není skladem. Budeme je mít k dispozici, než bude tráva připravena k sekání, nejpozději do konce dubna. kolem 29/4/21 Omlouváme se za nepříjemnosti.

TEKUTÝ Fermentovaný olej z tresčích jater (180 ml) BLUE ICE™

TEKUTÝ Fermentovaný olej z tresčích jater (180 ml) BLUE ICE™

TEKUTÁ verze. 

Časté dotazy viz níže.

Druh zboží: Doplněk stravy

Datum spotřeby: Do 2 let od data výroby (na každé sklenici)

Nabízíme Vám tekutý bio fermentovaný tuk z rybích jater značky BLUE ICE™, který má následující kvality:

- je výsledkem šetrného studeného procesu lakto-fermentace. Od jaterní tkáně tresky se OLEJ totiž díky procesu lakto-fermentace odděluje a vyplavaný olej pak zůstává syrový; díky způsobu, jakým je získáván (fermentace jaterní tkáně) uchovává si svou přirozenou nutriční hodnotu, neobsahuje syntetické vitamíny a snadno nežloukne 

-- díky tomu, že jde o rybí tuk "z jater", obsahuje nejen omega-3 mastné kyseliny (DHA a EPA), ale také v tucích rozpustné vitamíny A a D, a to v přirozeném poměru (cca 4:1 až 5:1) a kvinony (do kterých patří např. koenzym Q10).

Údaje o doplňku:

Balení: 180 ml (sklenice z tmavého skla, přiložená je stříkačka na odměřování)

Výrobcem doporučená denní dávka (dospělý): 2 ml (2g),  půl až 1 čaj. lžička

118 dávek  v jednom balení obsahujícím stříkačku jako odměrku, dětem se doporučuje podávat smíchaný s trochou vody. Čtěte příbalový leták.

Výživové složky ve 2 ml: vitamín A: 3650 IU (tedy mezinár. jednotek, což je cca 730 μg, 91 % DDD), vitamín D 855 IU (mezinár.jednotek, což je cca 21 μg, 420% DDD), omega-3 mastné kyseliny: 23,4- 26,7 % (EPA: 9,4-13,3%,, DHA: 7,9-11,4%), kvinony 9.31 mg/ml -34.15 mg/ml. Vitamín D např. pomáhá vstřebávání vápníku, vitamín A ke správnému růstu a dobrému zraku.

Množství kalorií ve 2 ml (2 g)=74 kJ, což představuje 3 % kalorií u stravy o 2000 kalorií denně. V denní dávce je 5 mg cholesterolu. Může dojí k zakalení nebo ke ztuhnutí při zchlazení.

Laboratorní analýzy podávají různé výsledky v závislosti na metodologii, proto jde o přibližné údaje. Jelikož výsledky laboratorního testování nutričních složek výrobce tohoho oleje z jater divokých tresek (ne tresek z farem) v biokvalitě je ovlivněno ročními obdobími a přírodními krmnými cykly ryb, obsah přirozených vitamínů, s nimiž nebylo nijak manipulováno, kolísá s každou skleničkou (nejde o "přidávání" vitamínů, jejichž dávky se tak mohly přesně odměřovat pro každou skleničku stejně), zde "odměřuje příroda". Pro orientaci tabulka s testy na obsah těchto složek zde: http://www.greenpasture.org/public/Products/TestData/index.cfm

Doporučená denní dávka (DDD) v celkovém denním příjmu vitamínu A pro průměrného člověka je jinak v ČR stanovena 330/2009 vyhláškou, se kterou se mění vyhláška č. 450/2004 Sb. na 800 μg, což odpovídá 4 000 m.j. Doporučená denní dávka celkového příjmu vitamínu D u průměrného člověka je v ČR stanovena vyše zmíněnou přílohou na 5 μg, což je cca 200 IU (mezin. jednotek).

Příchuť: bez příchuti (přírodní)

Obsah: Fermentovaný olej z tresčích jater. Obsahuje ryby.

Výrobek nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu, nejedná se o lék. Při jakémkoliv podezření na nežádoucí reakce vyhledejte lékaře.

Skladování: v lednici nebo v temnu a chladu.

Uložte mimo dosah dětí.

Nepřekračujte denní doporučené dávky.

Minimální trvanlivost označena na přílohovém letáku, obvykle 2 roku od data výroby (MFG Date), nebo Exp. Date (spotřebujte do)

Výrobce:  Green Pasture Products™, O'Neill, NE 68763, USA

Původní nálepka výrobce neobsahuje grafický symbol, který by označoval nepodložené účinky oleje z tresčích jater na zdraví. V souladu s legislativními úpravami s cílem zpřehlednit trh s doplňky stravy a ochranit spotřebitele omezujeme i my zde poskytnuté informace. Přesto věříme, že budete s výrobkem spokojeni.

Výrobce píše na obalu:

Mnoho velkých kultur v dějinách mělo posvátnou potravinu, na kterou spoléhali, že zaručí silnou mysl, tělo a ducha, a sice fermentovaný rybí olej a olej z rybích jater.  Silný římský voják dostával dávku fermentovaného rybího tuku. Stoický skandinávský Viking měl sud s fermentovanými tresčími játry za dveřmi svého domu. Babička vždy mívala láhev oleje z tresčích jater v kredenci.

Tato prohlášení nebyla posouzena FDA (FDA -Federální správa USA pro kontrolu léčiv a potravin) . Tento výrobek není určen k diagnóze, léčbě, uzdravení či prevenci jakéhokoliv onemocnění.

Historicky posvátné jídlo: Během svých cest okolo světa dr. Weston A. Price narazil na kultury, které měly silnou mysl, tělo a ducha. Všiml si vztahu mezi jejich výjimečným zdravím a oněmi posvátnými a přírodními potravinami.

Vnitřní štítek od výrobce píše toto:

Laboratorní testování našeho oleje z tresčích jater je ovlivněno ročními obdobími a přírodními krmnými cykly ryb. Jsou zjišťovány různé hladiny vitamínu A a D a výsledky se mohou různit z várky na várku. Naši předkové svým zdravým selským spoléhali na toto posvátné jídlo v průběhu roku a nyní díky Green Pasture můžete i vy.
     Green Pasture pracuje výhradně se společnostmi, která mají oprávnění (certifikát) být členem Rady pro mezinárodní správu mořských vod (Marine Stewardship Council). Rada pro mezinárodní správu mořských vod je celosvětová organizace s posláním využívat své ekoštítky a rybářský certifikační program, aby přispěla ke zdraví světových oceánů uznáváním a oceňováním udržitelných rybářských praktik a ovlivňovat to, jakou volbu lidé činí při koupi darů moře, za spolupráce s našimi partnery  k transformaci trhu s mořskými potravinami na udržitelnou bázi.
     Jelikož jsou naše ručně zpracované oleje z tresčích jater přírodně fermentované a každá várka  se může lišit vzhledem a chutí - ale uchovávají si své tolik důležitou nutriční integritu.
     Mnoho lidí věří, že tyzo různorodosti barvy a chuti sjou ve skutečnosti blahodárné pro jejich zdraví a respektují naše rozhodnutí přilnout k těmto starobylým a úctyhodným tradicím.
     ...Prosíme navštivte stránky www.greenpasture.org, abyste se podívali na variace dat. Data z testů se neaplikují na žádný výrobek, jsou spíš obecná, určená k diskusi a pro zajímavost.


Stanovisko k alergiím: Tento produkt je vyroben z ulovených divokých ryb a může obsahovat alergeny jiných mořských potravin, jako jsou korýši.
Požívání tekutých produktů stříkačkou: nestříkejte přímo ze stříkačky  do úst, jelikož to může způsobit , že tekutina mine ústa a může být nesprávně spolknuta. Stříkačka je určena k odměřování množství tekutiny pro dávku.

Jestliže Vás obtěžuje odor, textura či kyselý pocit v krku, zvažte následující:  Náš fermentovaný olej z tresčích jater je živé jídlo. Nic neodstraňujeme a neměníme produkt z jeho přirozeného stavu. Jelikož nezasahujeme do přírody, přirozené enzymatické a kyselé činnosti jsou v našich produktech stále přítomné.  Někteří si toho sice nemusejí všimnout, ale můžete zažít pocit škrábání vzadu v krku. Toto se považuje za normální. Zkuste olej přijímat s teplou vodou nebo smíchat ho s jinými potravinami nebo džusem:
- Smíchejte jednu dávku se 30-60 ml teplé vody
- Smíchejte jednu dávku s arašídovým nebo mandlovým máslem, ve smoothie (ovocný krém), s pomerančovým, grepovým nebo rajčatovým džusem, mlékem či jogurtem nebo jablečnou přesnidávkou
-K vyzkoušení večeře s vysokou koncentrací živin přidejte  olej do salátových dresinků a jiných jídel.

Ledová limonáda s vysokou koncentrací živin (Ice Pop)
1 šálek jogurtu
1+ čajová lžička Fermentovaného oleje z tresčích jater
ovoce dle vlastního výběru
Smíchejte a nalijte do tácků na ledové kostky, přidejte plastovou lopatičkou/lžičkou do každé porce ledové kostky a zamražte.

    BLUE ICE Fermentovaný olej z tresčích jater (FCLO) TEKUTINA

Uvedení tohoto doplňku stravy na český trh oznámeno Ministerstvu zdravotnictví  a Ministerstvu zemědělství dne 18.1.2013.
 

Poznámka: Moderní věda potvrzuje synergičnost vitamínů A, D a K2, pokud pocházejí z přirozených potravin. A synergičnost (másla+oleje z tresčích jater), totiž látek v másle (např. kyselnina AA-arachidonová) a v oleji z tresčích jater , který obsahuje hotové omega- 3 mastné kyseliny DHA a EPA. Tyto 3 mastné kyseliny, které jsou prekurzory 3 serií hormonům podobných látek prostaglandinů, které musejí být v rovnováze. 

Existují národy "obligátních všežravců", protože jejich tělo neumí tvořit enzymy (D5D, D6D), aby si mohlo samo z rostlinných olejů s omega-6 utvářet AA a  z alfa-linolenové omega-3 mastné kyseliny EPA a DHA (např. jsou v oleji z tresčích jater), které jsou prekurzorem (z nich se vytváří) prostaglandinů  potřebných zejména pro vývoj mozku dítěte; pokud takové národy opustí svou tradiční stravu s hotovými EPA a DHA (ryby, vnitřnosti), rychleji degenerují a mohou být náchylnější k nemocem, k alkoholismu - pobřežní Irové, Eskymáci. Ony enzymy špatně tvoří i miminka, lidé se zdravotními problémy (cukrovkáři, nemocnou štítnou žlázou), lidé, co jedí moc rostlinných olejů s převahou omega-6 mastných kyselin, trans-mastné kyseliny atd., co mají nedostatek vit. B6, B12, zinku, lidé staří atd. Proto i miminka a tito lidé by raději meli požívat hotové omega-3 mastné kyseliny EPA a DHA a nespoléhat na to, že si je jejich tělo samo vytvoří.  (Srov. stať biochemičky M. G. Enigové, PhD a Sally Fallon: Jen tak si hopkat po stezkách prostaglandinu). 

(1) Upozornění: Tento doplněk stravy není vhodný pro lidi, kteří se stravují nezdravě, tj. nevyváženě- zkrátka 5 rohlíků a nutela- ti musejí začít s něčím takovým opatrně. Nadace Westona A. Pricea zveřejnila upozornění, že " Olej z tresčích jater obsahuje značně vysoké hladiny omega-3 mastné kyseliny EPA, což může způsobit řadu zdravotních problémů, jako je krvácení při porodním procesu, POKUD není vyvážena kyselinou arachidonovou , omega-6 mastnou kyselinou, nacházející se v játrech, žloutkách a tuku masa a která se na dráze omega-6 mastných kyselin mění na serii prostaglandinů. Nadace žádá, aby olej z tresčích jater do svého jídelníčku nezařazovali lidé, kteří nejedí dostatek těchto živočičných potravin. Kyselina arachidonová je také v másle z pastevního chovu krav. 

Prakticka poznamka: kdyz strikacku zapichnete do otvoru nahore na lahvi, netlacte prilis na plastovou podlozku, netlacime prilis do toho otvoru, podlozka by mohla prasknout ("se nastrihnout") smerem od okraje k dirce a pak by pri nasavani olej trochu kapal a bylo by treba ho nabirat opatrneji nad talirkem apod.. Pri ukapnuti na odev je treba misto vyprat v kuchynskem prostredku na umyvani nadobi, treba v Jaru.

 

Časté dotazy k produktu: Chtěl/a bych se
zeptat, jak je zabráněno oxidaci, žluknuti tohoto oleje?

Každá šarže oleje je nalita do tmavých sklenic, ty mají zápečetěný závit a další plast je přes celou lahvičku, takže je záruka, že olej nikdo neotvíral a nedal tak přístupu vzduchu (kyslíku a s ním spojené oxidaci) šanci. V takovém případě žádné chlazení není potřeba.

Tento olej může teoreticky zoxidovat, protože má hodně nenasycených mastných kyselin.

Velmi přísně je však třeba rozlišovat pojem "rybí olej" a "olej z rybích jater".

Záleží vždy na zdroji takovýchto omega-3 mastných kyselin. Něco jiného je rybí olej či nějaký suplement s izolovanými omega-3 mastnými kyselinami a olejem z rybích ( tresčích) jater, který obsahuje řadu jiných živin (spolučinitelů, většinou synergických a činících takový prostředek přirozeným jídlem), přičemž vitamín A (z jater) funguje jako antioxidant a je v souhře s vitamínem  D, ideální je pak ještě kombinace s letním máslem z pastevního chovu krav (nejlépe staromodního plemene Jersey, které mají i jiný stravitelnější kasein, na který se část lidstva adaptovala delší dobu), které má vitamín K2 (naviguje vápník na ta správná místa, nikoliv do měkkých tkání)...(viz texty o vitamínu K2 na str. vyzivujicitradice. cz. pod štítkem vitamín K2 (Priceuv faktor).

Ale samozřejmě že je nejlepší olej pak po otevření uchovávat pomocí selského rozumu, tj. v lednici.

 

       
 

 

 

Napsat recenzi

Max. 3000 znaků
Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý

Ověřovací kód

Věra začala psát v roce 2010 blog, který dokresluje zázemí tohoto eshopu - naše malé hospodářství na starém statku ve východních Čechách u Litomyšle, kde se věnujeme chovu skotu a jiných domácích zvířat pro zdraví člověka a půdy. Blog donedávna bydlel na dvou doménách, a to vyzivujicitradice.cz nebo zubeni.cz, ale nyní jsme si ho konečně přestěhovali a integrovali do našeho „vymalovaného" ešopku kosimesnadno.cz. Jeho čtenáři budou vždy přesměrováni sem na KosimeSnadno.cz

To zubeni má skutečně co do činění se zuby - kdo je má zdravé, může se vážně zubit. I ony mají co dělat s výživou, jak ostatně zjistil již kanadský cestovatel, fotograf a zubař Weston A. Price (1870-1948), jemuž blog také navždy vděčí za svůj vznik.

A také paní Sally Fallonové, která z jeho poznatků vychází a je autorka knihy Vyživující tradice: Kuchařka, který je výzvou pro politicky korektní výživu a diktátory ve stravování, kterou jsme přeložili a připravili k vydání v r. 2015  a je v naší permanentní nabídce v eshopu.

Celá rodina se rádi scházíme denně u stolu, jsme vděční za dobré domácí jídlo na svých talířích. Je to tak prosté: Výživné a chutné tradiční jídlo nás drží při zdraví – díky němu lépe zvládáme činorodý život.  

  • Views: 10555
  • Kód výrobku: Blue Ice Fermented Cod Liver Oil 180ml
  • Dostupnost: Na skladě
  • 1 164 Kč
Komentáře některých zákazníků z uplynulých let. I Vy nám napište! Kontaktujte nás.
"Dobrý deň, ako jeden z mnohých Vašich spokojných zákazníkov Vám chcem poďakovať za expresné vybavenie zásielky, ktorá prišla včera 21.05.09. Mám doma 4 ks rôznych kôs a aj kosísk, kosím - ak sa to dá nazvať kosením - minimálne 9 rokov, ale až včera som konečne držal v rukách kosu čo sa s ňou dalo aj kosiť. Ešte raz ďakujem. S pozdravom"
- M. Pecho
"Dobrý den, propadl jsem kouzlu ručniho kosení a váš web mi k tomu hodně pomohl. Děkuji za to. Chtěl bych si koupit kvalitní rak.kosu,ale navím jakou délku.Budu si vyrábět i kosištì. Mám ruskou 65 ku a pozemek někde křivý, někde rovný. Doporučíte? Díky a pěkný den."
- Michal Kopecký
"Dobrý den, jsem sekáč teoretik, zatím, čtu s nadšením vše zde psané a mám z toho v hlavě guláš, zatím, a nemám muže, který by mi s tím technicky pomohl, s výběrem, sestavením a následným naklepáváním i broušením. Jsem však schopná všeho, jen potřebuji v začátku vaši pomoc jak to tak čtu. Ovšem jít na kurz a nemít kosu a kosiště je blbost a tak prosím o radu s výběrem. Svažitý pozemek mám v severních Čechách, terén nelehký a členitý, já mám 170 cm, žena střední postavy a 55 let - šikovná myslím... tatínek kosil, ale už nežije a já to zkusila jen párkrát za mlada...ale teprve nyní se opět těším, že bych toto sama uměla také a moje zahrada se těší také, sekaček už máme obě plné zuby."
- Naděžda Houzarová
"Děkuji za brilantní vyřízení mé objednávky po zakoupení kosy. Již se snažím ožvýkávat svůj svahovitý pozemek a moc mne to baví. Teď ještě ten srp... děkuji a zdravím vás"
- Houzarová
'Dvě nové kosy konečně doma. Děkuji Vám a mnoho pozdravů z Polska!"
- Wawrzyniec Wichrowski
"Moje přednaklepaná kosa krájí trávu jak máslo a usekne mi trávník víc nakrátko než bych to zvládl se sekačkou. Dokonce I cena je v dobrém smyslu ostrá, protože mě to nestálo víc, než špatná kosa, jakou jsme si koupil v místním obchodě v Belgii. Ale kosa od Neila má tak moc lepší kvalitu po všech stránkách. Jsem velmi spokojený zákazník. "
- Valleyken, Belgie
"Pěkná rychlost. Šlo o mou druhou objednávku. Výborná babka (jsem dojat) a nejlepší kladívko, jaké jsem kdy měl. Děkuji!"
- Wawrzyniec Wichrowski
"Děkuji za rychlou mezinárodní přepravu. Kosa a kosiště jsou skvělé! Naklepání je technicky perfektní, jsem dojat!!! Zdravím z Polska!"
- Wawrzyniec Wichrowski
"Vaše stránky jsou moc pěkné i po stránce mé odbornosti. Jsem rehabilitační lékařka, a vaše stránky jsou moc pěkné i po stránce mé odbornosti. Tak se mějte hezky, a se dobře kosí, a přeju hezký den! "
- Alexandra Vosátková
"Ráda bych mnohokrát poděkovala za neuvěřitelně bleskové vyřízení objednávky. A proč píšu až teď po pěti dnech, co mi kosa dorazila? No přece proto, že až doteď jsem kosila - kosení je prostě radost. A teď už bez legrace, kosu jsem opravdu hned vyzkoušela a dokonce i můj manžel (má jinak obecně kladnější vztah k sekačkám) a spokojenost je velká. Děkuji”
- Věra L. Válová
"Radost kosit. Vždy som kosil rád, ale teraz kosím ešte radšej. Ďakujem."
- Martin Babinec
"Ahoj Věro a Neile, včera jsem obdržel kosu Falci a deku. Kosa je záležitost krásy a tartanová deka je úžasná. Je škoda, že je tady dole v Austrálii ještě léto, je moc horko na to, abych se do deky schoulil. Děkuji za produkty takové skvělé kvality. Zdravíčko."
- Ed Adamthwaite
"Vážení Kosime, díky velice moc za Vaše video o naklepávání kosy. Díky vám se moje dovednost v naklepávání kosy hodně zlepšila. 

Mnoho pozdravů z Katalánska, Barcelona"

- Dalmau Amath
"Díky:-) "Nadchlo mě, že i já, městský člověk kosením nepolíbená jsem schopná po jednom odpoledni kosit celkem slušně a bez větší námahy!Děkuji všem lidem na kurzu a především vedoucím, za krásné a poetické odpoledne:-) "
- Iveta
"Witam, jestem bardzo zadowolony z zakupów. Kupiem oselki bo w Polsce nigdzie nie ma porzadnych oselek. Kosa po ostrzeniu rozutecem zaczêla normalnie kosiæ. Dziekujê i pozdrawiam."

"Dobrý den, jsem velmi spokojený s nákupem. Kupuji si brousky, protože v Polsku nemají nikde pořádné brousky. Po použitím brousku Rozsutek kosa úplně normálně kosí. Děkuji a zdravím."

- Tomasz Szulecki
"vaše stránky naprosto miluju. Zrovna jsem dostal kosu přes internet a už se mi moc líbí, i když je to celé kovové. Opravdu se chystám tomu věnovat mnoho času a bylo by skvělé, kdybych jednou ovládl klepání kosy. Tady šťastlivec((: Díky za všechny další informace. Býval bych si nemyslel, že s kosou se pojí takové krásné techniky. Není nad stará řemesla!! ((-:

Zdraví,"

- Andreas Heijdendael
"Jsem hvěěězda a zpívám hurá ;-) Ahoj Věro a Neile Díky moc za odkaz, je to úžasné!!! Jsem hvěěězda a zpívám hurá ;-) a to druhé video: 20 lidí kosí spolu, to je velmi dojemné a rád se na to dívám. Jsem už zase osamělý sekáč v naší zahradě, ale teď se to mění, dělám na kosišti pro svou dceru Terezku, ráda kosí. Až trochu potrénujeme, natočíme nějaké video a pošleme vám to, ať nás vidíte spolu. Ještě jednou díky, z Poděbrad Pozdravte Ferdu  a žijte krásně"

Poznámka editora: Honzův email se vztahuje k jednomu z videí "3 studenti", kde je sám v hlavní roli, sekáč v popředí.

- Honza Urbánek
"Dobrý den, nedávno jsem u Vás zakoupil kosu 120cm dlouhou, označenou jako pro sportovní účely. Kosa mi přišla výborně naklepaná. Já ji používám na normální sečení větších ploch. Na začátku jsem měl trochu obavu ze zvládnutí tohoto nástroje a jestli to nejsou vyhozené peníze, ale opak je pravdou. Sečení s touto kosou je úplně jiné než s běžnou 70-90cm kosou. Záběr na jedno seknutí je 20 až 30cm, dle hustoty trávy. Metry tak přibývají mnohem rychleji a člověk se tolik neunaví. Za 2 hodiny poseču 500m2 klidným tempem, aniž bych se honil a ještě je čas na odpočinek a rozhlížení po kraji. Kosa je náročnější na správné nabroušení a není vhodná do hodně tvrdé a vysoké trávy. Tuto kosu vřele doporučuji na větší rovné plochy s jemnější travou. I můj bratr, který nemá se sečením mnoho zkušeností si ji pochvaluje.

Také musím ocenit zde zakoupenou kosu pro leváky. Bohužel byla jen v délce 70cm. Při sečení větších ploch je skvělé mít možnost vystřídat ruce a zapojit protilehlé svalové partie. Člověk tak má možnost se vyhnout bolesti zad a nesymetrickému posilování svalů. Pokud by byla možnost zakoupit levou kosu 80 nebo 90 cm, měl bych zájem. Na Kosimesnadno jsem si oživil spoustu informací, co mě učil praděda, děda i táta. Děkuji a přeju hodně štěstí a úspěchů."

- Jiří Vrbický
"Dobrý den ,  dnes mi pošťák v deset dovezl kosu . Krásná práce- díky za vyklepání a za obchod. Pěkný den."
- Michal Kopeck
"Vážená Věro a Neile, jsem z Holandska (okres Friesland) a kosím přes 30 let. Kosil jsem intenzivně asi 2 700 m2, protože tady v Holansku jsme používali velmi těžkou kosu (tlustou a širokou asi 9 cm) a velké těžké kosiště s rukojeťmi natočenými dopředu. Letos jsem hledal na internetu něco k technice naklepávání a kosení a natrefil jsem na vaše stránky. Zkontaktoval jsem Vás a hned jsem si koupil kosu, kosiště a brousky (slavný Rozsutec) a skvělou babku na naklepávání do společnosti Schroeckenfux z Rakouska."
- Albert Hofstra
"Ahoj. Chtěl jsem Vám jen poděkovat za video, které jste umístili na youtube. Jsem z USA a v kosení nováčkem. Ta videa jsou velmi velmi užitečná. Požehnání vám a celé rodině."
- Pablo Teodoro
"Poděkování Děkuji za bleskové zaslání naklepané rakouské kosy. Kosí nádherně. Jsem maximálně spokojen."
- Petr Linhart