Nové Ergonomické kosiště rakouského stylu skladem od 15.9.20

Otevřeme oči a zvítězíme nad trendem? Malá analýza obrazem

v Teorie, Vše Září 20, 2011. 0 příspěvek

I geny ke svému plnému projevu, potřebují správnou výživu.

Plavec- veselý Michael Phelps- úzký obličej, velmi úzký zubní oblouk, dva horní střední řezáky vepředu, ale další zuby okamžitě směřuji dozadu- tak úzký je to oblouk, jako by i celý úsměv rtů byl širší než šířka zubního oblouku, dále je patrná úzká "čarodějnická" brada- úzká a dole mírné zatočená ven.

Jak jsem již v jiných textech zmiňovala, fyzickou degenerací se rozumí:

že se postupně víc a víc zužuje s další a další generací, nebo u mladších sourozenců obličej- celkově, nebo jeho spodní část od klíčních kostí- ty někdy vypadají opticky výrazné a vystouplé, ale je to tím, že dolní část lebky je úzká a v kontrastu s tím se lícní kost jeví výrazné. Asi není přesné slovo, že se postava zvyšuje, jako spíš "natahuje", "roztahuje" jako plastelína do výše. Představuju si to tak, jako bych měla kus plastelíny- z něho vyrobila pradědu, ze stejného množství vnuka- šlo by o stejné množství materiálu, ale vnuk by byl "roztáhlý", "vytáhlý" nahoru, byl by vyšší než děd, ale jeho obličej, ramena (myslím tím kosti) i pánev by byla uzší a také nosní průduchy.

 Možná dotyčný chodí do posilovny, takže má na ramenou svaly, ale hovořím nyní jen o kostře. Napadá mě, že i uši mohou odstávat ne proto, že odstávají, ale protože hlava, z níž vyrůstají je moc úzká, kdyby byla širší, lépe by k ní možná přilnuly. Někdy může tělo působit celkově  robustně, ale může jít jen o narostlé svaly vlivem cvičení v posilovně (někdy to lze poznat tím, že dotyčný vyniká svaly hlavně v ramenou a působí to trochu disproporčně vůči zbytku těla), také kosti mohou být sice větší či delší než u babiček, ale již i u mladých lidí lze zjistit, že mají osteoporózů- jsou řídké či snadno lámavé. Není v ústech prostor pro zuby moudrosti dle designu přírody.

Někdo jistě namítne, že jde o "dědičnost". To možná je a není pravda. O sociální dědičnost a zděďování určitých dietních návyků jde jistě velmi často, ale je to prý v podstatě i v genech.Jde údajně o to, že stav těchto genů lze ovlivnit, aby dobře fungovaly, i stravou. (Ke svému vyjádření, ke svému projevu potřebují také geny správnou výživu.) To, co jíme také před početím, má údajně vliv na zdraví či stav genů (vajíčka a sperma), a ten se pak odrazí na podobě či zdraví potomka. Pokud by člověk, který vykazuje třeba i silne znaky tělesné degenerace, jedl s partnerem před početím tradiční stravu příp. superpotraviny, jako jsou játra, máslo a olej z tresčích jater, jeho dítě by mělo jinou kostru- širší úsměv, nižší podsaditější postavu- došlo by k regeneraci.

 

lebka přírodních lidí, jaké našel živé či ve starých
hrobech a depozitářích již mrtvé zubař Price- vše je široké, 
stěna lebky je tlustší než u moderního člověka, který potřebuje helmu
na kolo. Napravo je úzká lebka moderního člověka s
úzkým zubním obloukem bez zubů moudrosti či s nutností korekce
rovnátky apod.

Oči daleko od sebe jsou krásné, protože podvědomě slibují, že je i celá lebka a tělo široké. Někdy ale není vůbec vyvinutá dolní část obličeje, takže výsledek je zvláštní- brada je nevyvinutá či jen ostrá. V kostce lze říci, že strava již před početím, v době těhotenství a dále ovlivní "správný" či nesprávný růst- stačí si vzpomenout na význam přítomnosti vitamínu E v otrubách celozrnné mouky. Lékař Pottenger prováděl  testy u koček, které po konzumaci průmyslově zpracované stravy začaly vykazovat stejnou degeneraci ( i v rysech) jako člověk !- prodlužování tlamičky, špatně se rozmnožovaly apod.
   Snad mi to vynikající sympatický plavec Michael Phelps promine, ale vybrala jsem si ho jako první "zářný" příklad. (viz foto výše)

Tendence dýchat ústy daná úzkými
nosními průduchy kvůli nedostatečně
vyvinutým nosním kostem
 (plavec)

Vlevo lebka přírodních lidí, jaké našel živé či ve starých hrobech a depozitářích již mrtvé zubař Price- vše je široké,  stěna lebky je tlustší než u moderního člověka, který potřebuje helmu na kolo. Napravo je úzká lebka moderního člověka s úzkým zubním obloukem bez zubů moudrosti či s nutností korekce rovnátky apod.

Tendence dýchat ústy daná úzkými nosními průduchy kvůli nedostatečně vyvinutým nosním kostem (plavec)

Modelka, spodní část obličeje není tradičně vyvinuta, vlastně i proto působí jak z jiného světa...

Dcera slavné matky, obličej (nos, brada, zubní klenba) má mnohem uzší než matka

 

Moderní obličej modelky.

Starší generace sice bývá při těle, i přesto je zúžování obličeje až do trojúhleníku se špičkou na bradě u mladší generace zřejmá a "samozřejmá".

Moderní  herečka, která se příliš vizáží nehodí na ztělesňování tradičních slovanských krasavic. Velmi úzký nos, tendence dýchat ústy, zuby na vystouplé bradě kvůli prodloužené dolní části lebky není kůže rtů s to zakrýt.
Modelka, spodní část obličeje není tradičně vyvinuta,
vlastně i proto působí jak z jiného světa…

asdfasdf

Dcera slavné matky, obličej (nos, brada, zubní
klenba) má mnohem uzší než matka
Moderní obličej modelky.
Starší generace sice bývá při těle, i přesto je zúžování obličeje až
do trojúhleníku se špičkou na bradě u mladší generace zřejmá a “samozřejmá”.
Moderní  herečka, která se příliš vizáží nehodí na ztělesňování
tradičních slovanských krasavic. Velmi úzký nos, tendence
dýchat ústy, zuby na vystouplé bradě kvůli prodloužené
dolní části lebky není kůže rtů s to zakrýt.

 

Poslední Aktualizece: Březen 12, 2017

Příspěvky

Zanechej komentář

Zanechej odpověď

text_captcha
Komentáře některých zákazníků z uplynulých let. I Vy nám napište! Kontaktujte nás.
"Dobrý den, jsem sekáč teoretik, zatím, čtu s nadšením vše zde psané a mám z toho v hlavě guláš, zatím, a nemám muže, který by mi s tím technicky pomohl, s výběrem, sestavením a následným naklepáváním i broušením. Jsem však schopná všeho, jen potřebuji v začátku vaši pomoc jak to tak čtu. Ovšem jít na kurz a nemít kosu a kosiště je blbost a tak prosím o radu s výběrem. Svažitý pozemek mám v severních Čechách, terén nelehký a členitý, já mám 170 cm, žena střední postavy a 55 let - šikovná myslím... tatínek kosil, ale už nežije a já to zkusila jen párkrát za mlada...ale teprve nyní se opět těším, že bych toto sama uměla také a moje zahrada se těší také, sekaček už máme obě plné zuby."
- Naděžda Houzarová
"Dobrý den, nedávno jsem u Vás zakoupil kosu 120cm dlouhou, označenou jako pro sportovní účely. Kosa mi přišla výborně naklepaná. Já ji používám na normální sečení větších ploch. Na začátku jsem měl trochu obavu ze zvládnutí tohoto nástroje a jestli to nejsou vyhozené peníze, ale opak je pravdou. Sečení s touto kosou je úplně jiné než s běžnou 70-90cm kosou. Záběr na jedno seknutí je 20 až 30cm, dle hustoty trávy. Metry tak přibývají mnohem rychleji a člověk se tolik neunaví. Za 2 hodiny poseču 500m2 klidným tempem, aniž bych se honil a ještě je čas na odpočinek a rozhlížení po kraji. Kosa je náročnější na správné nabroušení a není vhodná do hodně tvrdé a vysoké trávy. Tuto kosu vřele doporučuji na větší rovné plochy s jemnější travou. I můj bratr, který nemá se sečením mnoho zkušeností si ji pochvaluje.

Také musím ocenit zde zakoupenou kosu pro leváky. Bohužel byla jen v délce 70cm. Při sečení větších ploch je skvělé mít možnost vystřídat ruce a zapojit protilehlé svalové partie. Člověk tak má možnost se vyhnout bolesti zad a nesymetrickému posilování svalů. Pokud by byla možnost zakoupit levou kosu 80 nebo 90 cm, měl bych zájem. Na Kosimesnadno jsem si oživil spoustu informací, co mě učil praděda, děda i táta. Děkuji a přeju hodně štěstí a úspěchů."

- Jiří Vrbický
"Radost kosit. Vždy som kosil rád, ale teraz kosím ešte radšej. Ďakujem."
- Martin Babinec
"Ahoj. Chtěl jsem Vám jen poděkovat za video, které jste umístili na youtube. Jsem z USA a v kosení nováčkem. Ta videa jsou velmi velmi užitečná. Požehnání vám a celé rodině."
- Pablo Teodoro
"Ráda bych mnohokrát poděkovala za neuvěřitelně bleskové vyřízení objednávky. A proč píšu až teď po pěti dnech, co mi kosa dorazila? No přece proto, že až doteď jsem kosila - kosení je prostě radost. A teď už bez legrace, kosu jsem opravdu hned vyzkoušela a dokonce i můj manžel (má jinak obecně kladnější vztah k sekačkám) a spokojenost je velká. Děkuji”
- Věra L. Válová
"Witam, jestem bardzo zadowolony z zakupów. Kupiem oselki bo w Polsce nigdzie nie ma porzadnych oselek. Kosa po ostrzeniu rozutecem zaczêla normalnie kosiæ. Dziekujê i pozdrawiam."

"Dobrý den, jsem velmi spokojený s nákupem. Kupuji si brousky, protože v Polsku nemají nikde pořádné brousky. Po použitím brousku Rozsutek kosa úplně normálně kosí. Děkuji a zdravím."

- Tomasz Szulecki
"Dobrý den, propadl jsem kouzlu ručniho kosení a váš web mi k tomu hodně pomohl. Děkuji za to. Chtěl bych si koupit kvalitní rak.kosu,ale navím jakou délku.Budu si vyrábět i kosištì. Mám ruskou 65 ku a pozemek někde křivý, někde rovný. Doporučíte? Díky a pěkný den."
- Michal Kopecký
"Pěkná rychlost. Šlo o mou druhou objednávku. Výborná babka (jsem dojat) a nejlepší kladívko, jaké jsem kdy měl. Děkuji!"
- Wawrzyniec Wichrowski
"Děkuji za brilantní vyřízení mé objednávky po zakoupení kosy. Již se snažím ožvýkávat svůj svahovitý pozemek a moc mne to baví. Teď ještě ten srp... děkuji a zdravím vás"
- Houzarová
"Moje přednaklepaná kosa krájí trávu jak máslo a usekne mi trávník víc nakrátko než bych to zvládl se sekačkou. Dokonce I cena je v dobrém smyslu ostrá, protože mě to nestálo víc, než špatná kosa, jakou jsme si koupil v místním obchodě v Belgii. Ale kosa od Neila má tak moc lepší kvalitu po všech stránkách. Jsem velmi spokojený zákazník. "
- Valleyken, Belgie
"Dobrý deň, ako jeden z mnohých Vašich spokojných zákazníkov Vám chcem poďakovať za expresné vybavenie zásielky, ktorá prišla včera 21.05.09. Mám doma 4 ks rôznych kôs a aj kosísk, kosím - ak sa to dá nazvať kosením - minimálne 9 rokov, ale až včera som konečne držal v rukách kosu čo sa s ňou dalo aj kosiť. Ešte raz ďakujem. S pozdravom"
- M. Pecho
"vaše stránky naprosto miluju. Zrovna jsem dostal kosu přes internet a už se mi moc líbí, i když je to celé kovové. Opravdu se chystám tomu věnovat mnoho času a bylo by skvělé, kdybych jednou ovládl klepání kosy. Tady šťastlivec((: Díky za všechny další informace. Býval bych si nemyslel, že s kosou se pojí takové krásné techniky. Není nad stará řemesla!! ((-:

Zdraví,"

- Andreas Heijdendael
"Děkuji za rychlou mezinárodní přepravu. Kosa a kosiště jsou skvělé! Naklepání je technicky perfektní, jsem dojat!!! Zdravím z Polska!"
- Wawrzyniec Wichrowski
"Ahoj Věro a Neile, včera jsem obdržel kosu Falci a deku. Kosa je záležitost krásy a tartanová deka je úžasná. Je škoda, že je tady dole v Austrálii ještě léto, je moc horko na to, abych se do deky schoulil. Děkuji za produkty takové skvělé kvality. Zdravíčko."
- Ed Adamthwaite
"Vážení Kosime, díky velice moc za Vaše video o naklepávání kosy. Díky vám se moje dovednost v naklepávání kosy hodně zlepšila. 

Mnoho pozdravů z Katalánska, Barcelona"

- Dalmau Amath
'Dvě nové kosy konečně doma. Děkuji Vám a mnoho pozdravů z Polska!"
- Wawrzyniec Wichrowski
"Jsem hvěěězda a zpívám hurá ;-) Ahoj Věro a Neile Díky moc za odkaz, je to úžasné!!! Jsem hvěěězda a zpívám hurá ;-) a to druhé video: 20 lidí kosí spolu, to je velmi dojemné a rád se na to dívám. Jsem už zase osamělý sekáč v naší zahradě, ale teď se to mění, dělám na kosišti pro svou dceru Terezku, ráda kosí. Až trochu potrénujeme, natočíme nějaké video a pošleme vám to, ať nás vidíte spolu. Ještě jednou díky, z Poděbrad Pozdravte Ferdu  a žijte krásně"

Poznámka editora: Honzův email se vztahuje k jednomu z videí "3 studenti", kde je sám v hlavní roli, sekáč v popředí.

- Honza Urbánek
"Poděkování Děkuji za bleskové zaslání naklepané rakouské kosy. Kosí nádherně. Jsem maximálně spokojen."
- Petr Linhart
"Dobrý den ,  dnes mi pošťák v deset dovezl kosu . Krásná práce- díky za vyklepání a za obchod. Pěkný den."
- Michal Kopeck
"Díky:-) "Nadchlo mě, že i já, městský člověk kosením nepolíbená jsem schopná po jednom odpoledni kosit celkem slušně a bez větší námahy!Děkuji všem lidem na kurzu a především vedoucím, za krásné a poetické odpoledne:-) "
- Iveta
"Vaše stránky jsou moc pěkné i po stránce mé odbornosti. Jsem rehabilitační lékařka, a vaše stránky jsou moc pěkné i po stránce mé odbornosti. Tak se mějte hezky, a se dobře kosí, a přeju hezký den! "
- Alexandra Vosátková
"Vážená Věro a Neile, jsem z Holandska (okres Friesland) a kosím přes 30 let. Kosil jsem intenzivně asi 2 700 m2, protože tady v Holansku jsme používali velmi těžkou kosu (tlustou a širokou asi 9 cm) a velké těžké kosiště s rukojeťmi natočenými dopředu. Letos jsem hledal na internetu něco k technice naklepávání a kosení a natrefil jsem na vaše stránky. Zkontaktoval jsem Vás a hned jsem si koupil kosu, kosiště a brousky (slavný Rozsutec) a skvělou babku na naklepávání do společnosti Schroeckenfux z Rakouska."
- Albert Hofstra