Nové Ergonomické kosiště rakouského stylu skladem od 15.9.20

Naše zuby o nás vyprávějí příběh, aneb důležitost nikoliv rychlého, ale správného růstu dětí

v Teorie, Vše Květen 19, 2012. 0 příspěvek

Dívčin chrup ve věku 5 let a 6 měsíců a ve věku 7
let a 10 měs. Fotografie, na které jsem dostala
laskavé svolení k použití, jsou z knihy
“Buteyko Meets Dr Mew” od Patricka McKeowna.
(Thank you!)

"Jenže špatné zuby jsou vždy vnějším znakem jiných typů degenerace uvnitř těla, degenerace, jakou nelze opravit v křesle zubaře...Především své miminko nepřipravte  o živočišné tuky – potřebuje je pro optimální tělesný a mentální vývin. Mateřské mléko má přes 50 procent svých kalorií obsaženo v tucích, z nichž většina je nasycených,  a děti potřebují tyto druhy tuků po celá svá léta růstu." (S. Fallonova a M.G. Enigová: Vyživující tradice...)

Na obrázku je dívka, která v raném dětství měla milý úsměv, i když je možné si již všimnout toho, že mezi mléčnými zuby nejsou mezerky, jsou ne přetěsnané, ale těsně u sebe. Druhé zuby, které vyrostou pod nimi, ale budou potřebovat ještě více místa. Druhé zuby budou potřebovat více místa, a proto se zubní oblouk musí vyvinout dostatečně široký, aby pojmul všechny druhé zuby. Křivé (druhé) zuby nejsou pak způsobeny "dudlíkem", které dítě v tomto věku již dávno nepoužívá, ale úzkým zubním obloukem, který se nevyvinul do potřebné šíře. Tělo potřebuje vápník, vitamín D, který ho pomůže vstřebat (v naši zeměpisné šířce i z potravinových zdrojů - domácí či bio husí a vepřové sádlo, máslo) a stejně tak vitamín K2 (nikoliv K1), který ho bude navigovat na ta správná místa v těle,  kam patří, aby se mimo jiné i obličej včetně zubů optimálně vyvinul. Zejména máme-li dostatek vitamínu K2 (s nimž dobře A a D spolupracují) ve slinách, říká Sally Fallonová, chráníme se před zubním kazem (nikoliv primárně tím, že máme dost flóru v zubní pastě, či ve vodě, jak je tomu v USA, proto jsou recepty Sally Fallon plné filtrované vody. ) Přírodní nárůdky měly pěkné zuby i bez floru…(Ref. i http://www.healthyfoodforhealthyliving.com/public/180.cfm?sd=2)

Vitamín K2 se přitom nachází (“měl” by se nacházet…) ve slinách a chránit nás přirozeně před zubním kazem. Výzkum se slinami lidí se zdravými zuby a slinami od osob s nezdravým chrupem plným zubních kazů a kostní moučkou dělal dr. Price a věřil, že faktor X je to, díky čemu mělo lidstvo lepší či horší kosti, zuby a tlustší stěnu lebky v průběhu dějin lidstva. Jednoduše řečeno faktor X (tedy vitamín K2) měnil chemické chování slin při styku s na prášek rozbitou kostí, když sliny obsahovaly K2 – prášek tahal fosfor ze slin k sobě, když neměly vitamín K2, slina tahala fosfor z prášku (tedy vznikal zubní kaz . (Ref. http://www.westonaprice.org/fat-soluble-activators/x-factor-is-vitamin-k2#dental). Na jeho výzkum již bylo po asi 80 letech navázáno a potvrdila se báječná synergie vitamínu A, D a K2, výzkum pokračuje dále, ale není mi známo, že by ho sponzorovali výrobci zubních past a zubních implantátů. (Chris Masterjohn, Ramiel Nagel, Kate Rheaume-Bleue). (nattó z kvašených sójových bobů z nich obsahuje jen vitamín K2 a" vegani"  mohou K2 získávat aspoň z něho, ale je třeba ho jíst s dostatkem jódu na obranu před goitrogenním – štítnou žlázu potlačujícím – účinkem sóji, která ho fermentací neztrácí, kvůli obsahu izofavonidů).

Často čteme z pera odborníků, že máme vitamínu D dostatek ze Slunce, ale ve stravě přírodních národů, jejichž příslušníci měli krásné zuby a silnou tělesnou konstituci těla, ho bylo 10 x více než v průměrné stravě Američana 30. let 20. století).  Je nám doporučováno omezit živočišné tuky, zároveň doporučováno nevyloučit je ze stravy úplně, protože přece jen obsahují důležité v tucích rozpustné vitamíny, ale doporučené denní dávky těchto vitamínů jsou v porovnání s dávkami, jaké ve stravě měli přírodní lidé, velice nízké.  Jako prevence zubního kazu je nám doporučováno zuby čistit, čistit, čistit a hlavně po sladkostech, které máme omezit. Jenomže krokem prvním jsou však v tucích rozpustné vitamíny, tedy dodat tělu, co potřebuje. Kdo může za nemoci  - bakterie, nebo prostředí, které jim nesprávnou stravou vytváříme? Děti švýcarsků horalů si zuby nečistily, měly na nich jakýsi slizký povlak, ale neměly dle pozorování dr. Pricea zubní kazy. O tom, že není třeba se bát v tucích rozpustných vitamínů hovoří Sally Fallonová v rozhovoru:

V podstatě zde fungují dvě síly:  Jednou je průmyslové zemědělství a druhou je samotný potravinářský průmysl, který si chce udržet své suroviny co možná nejlevnější, a tak používá rostlinné oleje. Tyto dvě síly dohromady zdémonizovaly živočišné tuky, a  zvířata zároveň pozavíraly. Vytvořily systém, v němž vitamíny, které bychom měli z oněch tuků získávat - vitamín A, D a K2 - v nich prostě už nejsou, ale tyto tuky jsou přitom důležité pro vytvoření zdravých střev a zdravého mozku. " (Přeloženo z http://hartkeisonline.com/natural-health/treating-autism-interview-with-sally-fallon-morell/)

Je tedy třeba dbát především na kvalitu (správnost) růstu dítěte, nikoliv jen rychlost. Uběhlo pár let na nekvalitní stravě a dívčín nový chrup (na fotce) se bohužel již moc nepovedl, její děti však mohou vypadat úplně jinak, pokud bude jíst její partner a ona před početím, ona v době tehotenství a děti v růstu jinak.  Je třeba neusnout na vavřínech, neboť je vidět, že po celé období růstu dětí je kvalita stravy nesmírně důležitá, aby se předešlo nejen těmto extrémním stavům, které když se projeví, je již trochu pozdě. 

Je mnoho různých druhů diet a každá se upřímně snaží hledat způsob, jak osvobodit člověka od průmyslově zpracovaných potravin.  Kvalitní výživa podle zubaře Pricea ovlivní značně nejen to, jak se cítíme, zda jsme zdraví a silní, ale v její moci je i ovlivnit to, jak bude fyzicky vypadat příští generace - to je něco, co mě na poznatcích zubaře Pricea nesmírně fascinuje -  ono vědomí transgeneračního posunu - naše moc k regeneraci další generace či bezmoc či neznalost vedoucí k degeneraci našich potomků. Nemám na mysli barvu očí a vlasů, ale stav zubů, tvar obličeje a celou fyzickou konstituci člověka. Paní Sally Fallonová k tomu ve své přednášce říká:

Když jsou zuby rovné, je to znamení, že i zbytek těla je správně postaven, že má dobrou kostní strukturu, dobrou maskulaturu, ostrý zrak a sluch, optimálně fungují všechny orgány, má optimistický postoj a dobře fungující intelekt. A pokud jsou zuby rovné a struktura obličeje široká,  i pánev má otvor kulatý a umožňuje snadný porod dítěte. Když jsou však zuby křivé, je to znamení toho, že bude také ohrožen zbytek těla. Když je  tvář úzká a zuby stěsnané, je méně místa na důležité žlázy v hlavě - podvěsek mozkový, šišinka, hypotalamus (podhrbolí), hlavní žláza...Co je špatného na křivých zubech? Nemůžeme je prostě narovnat pomocí rovnátek?  Vytvoříme sice krásný úsměv, ale rovnátka nepůsobí na skrytou příčinu stěsnaných zubů, což je nedostatek správné výživy. Člověk může mít opravené rovné zuby, ale trvale zůstane s: úzkými nosními průchody, stěsnaným ušním kanálkem, stěsnanými žlázami v hlavě, zmenšenou povrchovou oblasti v plících, trávicími poruchami, problémy s kostmi a s úzkou nebo zploštělou pánví.

Pokud je tedy zdraví dětí něco, co můžeme ovlivnit, jistě je to pro mnohé ta poslední motivační kapka, která přiměje člověka, jehož láká život na venkově jako takový, učinit radikální změny v životě. Zvláště, když tu možnost má a když je jasné, že růst dětí nepočká. Jeho tělo ve 20 už nepůjde přestavět jako dům. Jde o život sice v určitém ohledu a z vnějšku viděno možná skromný, zato hojný v oblasti produkce kvalitního jídla a v pěstování přirozené hodnoty zdraví. Když si člověk sám potraviny produkuje, nutí ho to být i v kontaktu s přírodou. To, že člověk ani nemůže jet na dovolenou, je pro mě osobně podružná překážka k takovému stylu z mnoha důvodů:

 

  • již jsem se podívala na delší dobu na druhý konec světa, takže díky této zkušenosti nemám nutkání zjistiti, jak se tam žije
  • i tam žijí lidé, i tam je tráva zelená (myslím že ne zelenější)
  • dovolená na pár týdnů ročně za cenu zrušení chovu či předání ho do nekompetentních rukou je pro mě příliš "drahá" (neboť růst dětí nepočká...)
  • pokud by člověk neuměl být tady a teď (jako při meditaci), cítí se prázdý a má nutkání zaplnit tuto prázdnotu, rozptýlit bolest z prázdnoty přechodnou úlevou, změnou vnějšího prostředí (to vnitřní pojede s ním na dovolenou), jakou mu poskytne pravidelná dovolená, navíc ráda spíš něco vytvářím doma
  • celý svět lze  najít "v kůře stromů"
  • Cestovat lze i po vlastním dvoře, nebo "Cestovat může i vůl a co uvidí...?. To samozřejmě neznamená, že nikdy v životě nikam nejezdím či nepojedu, že si ráda neposlechnu něco o cizích zemích, ale v tuto chvíli svého života jen ráda "Jsem"     

Dovolena je pro mě tam, kde maji
opravdové mléko s tlustou vrstvou smetany nahoře…

Prvni zuby (Dorotka) nemuseji by uplne natesno,
protoze jsou vodivou listou pro druhe
zuby pod nimi, ktere budou potrebovat
jeste vice mista (sirsi zubni oblouk)
Fermentovaný olej z tresčích jaterfollow s pomerančovou příchutí –
superpotravina, její omega -3 (EPA  DHA), vitamin A, D, s nimiž
nikdo nemanipuloval, proto se trochu liší dle sezóny ryb, sklenička
od skleničky,. Teprve nasycené tuky pomáhají omega-3 mastné
kyseliny dostávat a uchovávat v tkáních , v rohovce očí –
to proto působil  zázračně, když byl podáván společně se
lžičkou kvalitního letního másla. a doporučuje se toto máslo k němu i dnes..

 

Štítky: zuby
Poslední Aktualizece: Březen 12, 2017

Příspěvky

Zanechej komentář

Zanechej odpověď

text_captcha
Komentáře některých zákazníků z uplynulých let. I Vy nám napište! Kontaktujte nás.
"Dobrý den, nedávno jsem u Vás zakoupil kosu 120cm dlouhou, označenou jako pro sportovní účely. Kosa mi přišla výborně naklepaná. Já ji používám na normální sečení větších ploch. Na začátku jsem měl trochu obavu ze zvládnutí tohoto nástroje a jestli to nejsou vyhozené peníze, ale opak je pravdou. Sečení s touto kosou je úplně jiné než s běžnou 70-90cm kosou. Záběr na jedno seknutí je 20 až 30cm, dle hustoty trávy. Metry tak přibývají mnohem rychleji a člověk se tolik neunaví. Za 2 hodiny poseču 500m2 klidným tempem, aniž bych se honil a ještě je čas na odpočinek a rozhlížení po kraji. Kosa je náročnější na správné nabroušení a není vhodná do hodně tvrdé a vysoké trávy. Tuto kosu vřele doporučuji na větší rovné plochy s jemnější travou. I můj bratr, který nemá se sečením mnoho zkušeností si ji pochvaluje.

Také musím ocenit zde zakoupenou kosu pro leváky. Bohužel byla jen v délce 70cm. Při sečení větších ploch je skvělé mít možnost vystřídat ruce a zapojit protilehlé svalové partie. Člověk tak má možnost se vyhnout bolesti zad a nesymetrickému posilování svalů. Pokud by byla možnost zakoupit levou kosu 80 nebo 90 cm, měl bych zájem. Na Kosimesnadno jsem si oživil spoustu informací, co mě učil praděda, děda i táta. Děkuji a přeju hodně štěstí a úspěchů."

- Jiří Vrbický
"Díky:-) "Nadchlo mě, že i já, městský člověk kosením nepolíbená jsem schopná po jednom odpoledni kosit celkem slušně a bez větší námahy!Děkuji všem lidem na kurzu a především vedoucím, za krásné a poetické odpoledne:-) "
- Iveta
"Vážení Kosime, díky velice moc za Vaše video o naklepávání kosy. Díky vám se moje dovednost v naklepávání kosy hodně zlepšila. 

Mnoho pozdravů z Katalánska, Barcelona"

- Dalmau Amath
"Poděkování Děkuji za bleskové zaslání naklepané rakouské kosy. Kosí nádherně. Jsem maximálně spokojen."
- Petr Linhart
"Ráda bych mnohokrát poděkovala za neuvěřitelně bleskové vyřízení objednávky. A proč píšu až teď po pěti dnech, co mi kosa dorazila? No přece proto, že až doteď jsem kosila - kosení je prostě radost. A teď už bez legrace, kosu jsem opravdu hned vyzkoušela a dokonce i můj manžel (má jinak obecně kladnější vztah k sekačkám) a spokojenost je velká. Děkuji”
- Věra L. Válová
"Dobrý deň, ako jeden z mnohých Vašich spokojných zákazníkov Vám chcem poďakovať za expresné vybavenie zásielky, ktorá prišla včera 21.05.09. Mám doma 4 ks rôznych kôs a aj kosísk, kosím - ak sa to dá nazvať kosením - minimálne 9 rokov, ale až včera som konečne držal v rukách kosu čo sa s ňou dalo aj kosiť. Ešte raz ďakujem. S pozdravom"
- M. Pecho
"Děkuji za rychlou mezinárodní přepravu. Kosa a kosiště jsou skvělé! Naklepání je technicky perfektní, jsem dojat!!! Zdravím z Polska!"
- Wawrzyniec Wichrowski
"Vážená Věro a Neile, jsem z Holandska (okres Friesland) a kosím přes 30 let. Kosil jsem intenzivně asi 2 700 m2, protože tady v Holansku jsme používali velmi těžkou kosu (tlustou a širokou asi 9 cm) a velké těžké kosiště s rukojeťmi natočenými dopředu. Letos jsem hledal na internetu něco k technice naklepávání a kosení a natrefil jsem na vaše stránky. Zkontaktoval jsem Vás a hned jsem si koupil kosu, kosiště a brousky (slavný Rozsutec) a skvělou babku na naklepávání do společnosti Schroeckenfux z Rakouska."
- Albert Hofstra
"Děkuji za brilantní vyřízení mé objednávky po zakoupení kosy. Již se snažím ožvýkávat svůj svahovitý pozemek a moc mne to baví. Teď ještě ten srp... děkuji a zdravím vás"
- Houzarová
"Radost kosit. Vždy som kosil rád, ale teraz kosím ešte radšej. Ďakujem."
- Martin Babinec
"Jsem hvěěězda a zpívám hurá ;-) Ahoj Věro a Neile Díky moc za odkaz, je to úžasné!!! Jsem hvěěězda a zpívám hurá ;-) a to druhé video: 20 lidí kosí spolu, to je velmi dojemné a rád se na to dívám. Jsem už zase osamělý sekáč v naší zahradě, ale teď se to mění, dělám na kosišti pro svou dceru Terezku, ráda kosí. Až trochu potrénujeme, natočíme nějaké video a pošleme vám to, ať nás vidíte spolu. Ještě jednou díky, z Poděbrad Pozdravte Ferdu  a žijte krásně"

Poznámka editora: Honzův email se vztahuje k jednomu z videí "3 studenti", kde je sám v hlavní roli, sekáč v popředí.

- Honza Urbánek
"Dobrý den, propadl jsem kouzlu ručniho kosení a váš web mi k tomu hodně pomohl. Děkuji za to. Chtěl bych si koupit kvalitní rak.kosu,ale navím jakou délku.Budu si vyrábět i kosištì. Mám ruskou 65 ku a pozemek někde křivý, někde rovný. Doporučíte? Díky a pěkný den."
- Michal Kopecký
"Witam, jestem bardzo zadowolony z zakupów. Kupiem oselki bo w Polsce nigdzie nie ma porzadnych oselek. Kosa po ostrzeniu rozutecem zaczêla normalnie kosiæ. Dziekujê i pozdrawiam."

"Dobrý den, jsem velmi spokojený s nákupem. Kupuji si brousky, protože v Polsku nemají nikde pořádné brousky. Po použitím brousku Rozsutek kosa úplně normálně kosí. Děkuji a zdravím."

- Tomasz Szulecki
"Ahoj Věro a Neile, včera jsem obdržel kosu Falci a deku. Kosa je záležitost krásy a tartanová deka je úžasná. Je škoda, že je tady dole v Austrálii ještě léto, je moc horko na to, abych se do deky schoulil. Děkuji za produkty takové skvělé kvality. Zdravíčko."
- Ed Adamthwaite
"Moje přednaklepaná kosa krájí trávu jak máslo a usekne mi trávník víc nakrátko než bych to zvládl se sekačkou. Dokonce I cena je v dobrém smyslu ostrá, protože mě to nestálo víc, než špatná kosa, jakou jsme si koupil v místním obchodě v Belgii. Ale kosa od Neila má tak moc lepší kvalitu po všech stránkách. Jsem velmi spokojený zákazník. "
- Valleyken, Belgie
"vaše stránky naprosto miluju. Zrovna jsem dostal kosu přes internet a už se mi moc líbí, i když je to celé kovové. Opravdu se chystám tomu věnovat mnoho času a bylo by skvělé, kdybych jednou ovládl klepání kosy. Tady šťastlivec((: Díky za všechny další informace. Býval bych si nemyslel, že s kosou se pojí takové krásné techniky. Není nad stará řemesla!! ((-:

Zdraví,"

- Andreas Heijdendael
'Dvě nové kosy konečně doma. Děkuji Vám a mnoho pozdravů z Polska!"
- Wawrzyniec Wichrowski
"Dobrý den, jsem sekáč teoretik, zatím, čtu s nadšením vše zde psané a mám z toho v hlavě guláš, zatím, a nemám muže, který by mi s tím technicky pomohl, s výběrem, sestavením a následným naklepáváním i broušením. Jsem však schopná všeho, jen potřebuji v začátku vaši pomoc jak to tak čtu. Ovšem jít na kurz a nemít kosu a kosiště je blbost a tak prosím o radu s výběrem. Svažitý pozemek mám v severních Čechách, terén nelehký a členitý, já mám 170 cm, žena střední postavy a 55 let - šikovná myslím... tatínek kosil, ale už nežije a já to zkusila jen párkrát za mlada...ale teprve nyní se opět těším, že bych toto sama uměla také a moje zahrada se těší také, sekaček už máme obě plné zuby."
- Naděžda Houzarová
"Vaše stránky jsou moc pěkné i po stránce mé odbornosti. Jsem rehabilitační lékařka, a vaše stránky jsou moc pěkné i po stránce mé odbornosti. Tak se mějte hezky, a se dobře kosí, a přeju hezký den! "
- Alexandra Vosátková
"Pěkná rychlost. Šlo o mou druhou objednávku. Výborná babka (jsem dojat) a nejlepší kladívko, jaké jsem kdy měl. Děkuji!"
- Wawrzyniec Wichrowski
"Dobrý den ,  dnes mi pošťák v deset dovezl kosu . Krásná práce- díky za vyklepání a za obchod. Pěkný den."
- Michal Kopeck
"Ahoj. Chtěl jsem Vám jen poděkovat za video, které jste umístili na youtube. Jsem z USA a v kosení nováčkem. Ta videa jsou velmi velmi užitečná. Požehnání vám a celé rodině."
- Pablo Teodoro