Nové Ergonomické kosiště rakouského stylu skladem od 15.9.20

Domácí hořčíkový sprej (+Epsomská sůl)

v Recepty, Vše Květen 17, 2013. 5 příspěvek

Tapeta s oceánem volně dostupná z internetu

Hořčík neboli magnézium je prvek, kterého máme málo, protože voda, kterou pijeme, ho má málo, půda je vyčerpaná o tento prvek, v oceánu se často nekoupeme a pokud ho máme ve stravě či v doplňcích, špatně se vstřebává. Hořčík je potřebný na minimálně 300 biochemických reakcí v těle, na zdravé srdce, na produkci dostatku kyseliny hydrochlorové v žaludku, na dobrý spánek, proti křečím nohou, fibromalgii, proti migréně, proti podrážděnosti, depresi, na uvolnění.

Tapeta s oceánem volně dostupná na internetu

 Domácí hořčíkový sprej komerčně dostupný pod anglickým názvem Magnezium Oil sice žádný olej neobsahuje, jde ale o postřik, takové mazání, které pak na kůži pociťujeme jako  mastný film ze supernasyceného roztoku chloridu hořečnatého a vody. Dodává hořčík přímo buňkám, hořčíku, jaký se přirozeně nachází rozpuštěn v mořské vodě. Čistý se používá i na výrobu tótu ze sójového mléka, na obohacení půdy o hořčík apod. Koupila jsem si tedy hořčík ve formě chloridu hořečnatého od firmy Fichema (fichema.cz), kde mě 1 kg i s poštovným vyšel zhruba na 163 kč, 200 ml mě tedy vyšlo zhruba na pár pětek. Jde o kvalitu: pro potravinářské použití. V potravinách se nachází jako E511 a má stupeň škodlivosti 2 (

Ingredience na horčíkový olej

syntetická přísada, bez známých vedlejších účinků). Autorka blogu cheeseslave.com psala o tom, že po půl roce používání vůbec nepotřebuje jakýkoliv podpažní antiperspirant a už vůbec ne běžný antiperspirant, který obsahuje jedovatý hliník. Dr Natasha Campbell Bride psala v knize Sydrom trávenia a psychologie o hliníku v prsních nádorech a vidí určitou korelaci mezi používáním antiperspirantů s hliníkem (pod paží-tedy tak blízko prsou) a nárůstem počtu rakoviny prsou-naše prababičky nejspíš antiperspiranty nepoužívaly, ale měly máslo od krav z pastevního chovu, které obsahuje protirakovinovou mastnou kyselinu CLA. 

Ingredience na horčíkový olej[/caption] Ingredience na hořčíkový olej (Magnesium Oil):

1 šálek (půl pinty) destilované vody

 

Rozpusteno

 

1 šálek chloridu hořečnatého (+-), ale ještě lépe!- síranu hořečnatého (magnézium sulfát),MgS04-7H2O, který obsahuje jak hořčík, tak nesmírně důležitou síru na produkci cholesterolu sulfát. O důležitosti síry a vystavování se od jara slunci bez krémů na opalování píše a přednáší Stephanie Seneff, PhD  (viz YouTube), paradoxně abychom se před rakovinou a jinými nemocemi chránili (cholesterol sulfát). Této soli se říká Glauberova hořká sůl a také EPSOMSKÁ SŮL. Velice se doporučuje lidem se syndromem GAPS (viz Dieta GAPS), tedy pro děti s autismem a jinými poruchami. Může se dávat do koupele. malá lahvička s postřikovačem,  (použila jsem stejnou od hořčíkového oleje od ancientpurity.com, je na 200 ml, ale všechen střik nepojala), nebo jiná s malou dírkou, ale měla by být hygienicky nezávadná

Postup: Na pánvi přivedeme k varu destilovanou vodu a rozpustíme v ní šálek chloridu hořečnatého, necháme zchladnotu a  trychtýřkem nalijeme do láhve a můžeme se stříkat a roztírat olej po těle svém či příbuzných-ale ne do očí! Většinou cítím trošku takové lehoučké brnění zvláště v místě nějakého již skoro zahojeného škrábance či píchance. Pokud by to moc brnělo, stačí roztok zředit přidáním destilované vody. Odkazy: fichema.cz (zde se např. dá koupit Epsomská sůl)

http://www.pytlici.cz/filmy-dokumenty-a-zasadni-texty/18-nedostatek-horciku-a-chronicke-nemoci

http://www.ancient-minerals.com/magnesv ium-chloride/

http://www.cheeseslave.com/how-to-make-magnesium-oil/

http://www.ancientpurity.com/index.php/magnesium-spray

http://www.radiantlifecatalog.com/product/transdermal-magnesium-therapy/books

http://www.vibranthealth.eu/horcik#

http://www.fichema.cz/chlorid-horecnaty-hexahydrat-pharma-24-kg-mgcl2-p-909.html

Poslední Aktualizece: Březen 12, 2017

5 příspěvek

Zanechej komentář

Zanechej odpověď

text_captcha
Komentáře některých zákazníků z uplynulých let. I Vy nám napište! Kontaktujte nás.
"vaše stránky naprosto miluju. Zrovna jsem dostal kosu přes internet a už se mi moc líbí, i když je to celé kovové. Opravdu se chystám tomu věnovat mnoho času a bylo by skvělé, kdybych jednou ovládl klepání kosy. Tady šťastlivec((: Díky za všechny další informace. Býval bych si nemyslel, že s kosou se pojí takové krásné techniky. Není nad stará řemesla!! ((-:

Zdraví,"

- Andreas Heijdendael
"Dobrý den, nedávno jsem u Vás zakoupil kosu 120cm dlouhou, označenou jako pro sportovní účely. Kosa mi přišla výborně naklepaná. Já ji používám na normální sečení větších ploch. Na začátku jsem měl trochu obavu ze zvládnutí tohoto nástroje a jestli to nejsou vyhozené peníze, ale opak je pravdou. Sečení s touto kosou je úplně jiné než s běžnou 70-90cm kosou. Záběr na jedno seknutí je 20 až 30cm, dle hustoty trávy. Metry tak přibývají mnohem rychleji a člověk se tolik neunaví. Za 2 hodiny poseču 500m2 klidným tempem, aniž bych se honil a ještě je čas na odpočinek a rozhlížení po kraji. Kosa je náročnější na správné nabroušení a není vhodná do hodně tvrdé a vysoké trávy. Tuto kosu vřele doporučuji na větší rovné plochy s jemnější travou. I můj bratr, který nemá se sečením mnoho zkušeností si ji pochvaluje.

Také musím ocenit zde zakoupenou kosu pro leváky. Bohužel byla jen v délce 70cm. Při sečení větších ploch je skvělé mít možnost vystřídat ruce a zapojit protilehlé svalové partie. Člověk tak má možnost se vyhnout bolesti zad a nesymetrickému posilování svalů. Pokud by byla možnost zakoupit levou kosu 80 nebo 90 cm, měl bych zájem. Na Kosimesnadno jsem si oživil spoustu informací, co mě učil praděda, děda i táta. Děkuji a přeju hodně štěstí a úspěchů."

- Jiří Vrbický
"Witam, jestem bardzo zadowolony z zakupów. Kupiem oselki bo w Polsce nigdzie nie ma porzadnych oselek. Kosa po ostrzeniu rozutecem zaczêla normalnie kosiæ. Dziekujê i pozdrawiam."

"Dobrý den, jsem velmi spokojený s nákupem. Kupuji si brousky, protože v Polsku nemají nikde pořádné brousky. Po použitím brousku Rozsutek kosa úplně normálně kosí. Děkuji a zdravím."

- Tomasz Szulecki
"Pěkná rychlost. Šlo o mou druhou objednávku. Výborná babka (jsem dojat) a nejlepší kladívko, jaké jsem kdy měl. Děkuji!"
- Wawrzyniec Wichrowski
"Dobrý den, jsem sekáč teoretik, zatím, čtu s nadšením vše zde psané a mám z toho v hlavě guláš, zatím, a nemám muže, který by mi s tím technicky pomohl, s výběrem, sestavením a následným naklepáváním i broušením. Jsem však schopná všeho, jen potřebuji v začátku vaši pomoc jak to tak čtu. Ovšem jít na kurz a nemít kosu a kosiště je blbost a tak prosím o radu s výběrem. Svažitý pozemek mám v severních Čechách, terén nelehký a členitý, já mám 170 cm, žena střední postavy a 55 let - šikovná myslím... tatínek kosil, ale už nežije a já to zkusila jen párkrát za mlada...ale teprve nyní se opět těším, že bych toto sama uměla také a moje zahrada se těší také, sekaček už máme obě plné zuby."
- Naděžda Houzarová
"Děkuji za brilantní vyřízení mé objednávky po zakoupení kosy. Již se snažím ožvýkávat svůj svahovitý pozemek a moc mne to baví. Teď ještě ten srp... děkuji a zdravím vás"
- Houzarová
"Moje přednaklepaná kosa krájí trávu jak máslo a usekne mi trávník víc nakrátko než bych to zvládl se sekačkou. Dokonce I cena je v dobrém smyslu ostrá, protože mě to nestálo víc, než špatná kosa, jakou jsme si koupil v místním obchodě v Belgii. Ale kosa od Neila má tak moc lepší kvalitu po všech stránkách. Jsem velmi spokojený zákazník. "
- Valleyken, Belgie
"Vaše stránky jsou moc pěkné i po stránce mé odbornosti. Jsem rehabilitační lékařka, a vaše stránky jsou moc pěkné i po stránce mé odbornosti. Tak se mějte hezky, a se dobře kosí, a přeju hezký den! "
- Alexandra Vosátková
"Dobrý deň, ako jeden z mnohých Vašich spokojných zákazníkov Vám chcem poďakovať za expresné vybavenie zásielky, ktorá prišla včera 21.05.09. Mám doma 4 ks rôznych kôs a aj kosísk, kosím - ak sa to dá nazvať kosením - minimálne 9 rokov, ale až včera som konečne držal v rukách kosu čo sa s ňou dalo aj kosiť. Ešte raz ďakujem. S pozdravom"
- M. Pecho
"Dobrý den ,  dnes mi pošťák v deset dovezl kosu . Krásná práce- díky za vyklepání a za obchod. Pěkný den."
- Michal Kopeck
"Ráda bych mnohokrát poděkovala za neuvěřitelně bleskové vyřízení objednávky. A proč píšu až teď po pěti dnech, co mi kosa dorazila? No přece proto, že až doteď jsem kosila - kosení je prostě radost. A teď už bez legrace, kosu jsem opravdu hned vyzkoušela a dokonce i můj manžel (má jinak obecně kladnější vztah k sekačkám) a spokojenost je velká. Děkuji”
- Věra L. Válová
"Ahoj. Chtěl jsem Vám jen poděkovat za video, které jste umístili na youtube. Jsem z USA a v kosení nováčkem. Ta videa jsou velmi velmi užitečná. Požehnání vám a celé rodině."
- Pablo Teodoro
"Ahoj Věro a Neile, včera jsem obdržel kosu Falci a deku. Kosa je záležitost krásy a tartanová deka je úžasná. Je škoda, že je tady dole v Austrálii ještě léto, je moc horko na to, abych se do deky schoulil. Děkuji za produkty takové skvělé kvality. Zdravíčko."
- Ed Adamthwaite
'Dvě nové kosy konečně doma. Děkuji Vám a mnoho pozdravů z Polska!"
- Wawrzyniec Wichrowski
"Jsem hvěěězda a zpívám hurá ;-) Ahoj Věro a Neile Díky moc za odkaz, je to úžasné!!! Jsem hvěěězda a zpívám hurá ;-) a to druhé video: 20 lidí kosí spolu, to je velmi dojemné a rád se na to dívám. Jsem už zase osamělý sekáč v naší zahradě, ale teď se to mění, dělám na kosišti pro svou dceru Terezku, ráda kosí. Až trochu potrénujeme, natočíme nějaké video a pošleme vám to, ať nás vidíte spolu. Ještě jednou díky, z Poděbrad Pozdravte Ferdu  a žijte krásně"

Poznámka editora: Honzův email se vztahuje k jednomu z videí "3 studenti", kde je sám v hlavní roli, sekáč v popředí.

- Honza Urbánek
"Dobrý den, propadl jsem kouzlu ručniho kosení a váš web mi k tomu hodně pomohl. Děkuji za to. Chtěl bych si koupit kvalitní rak.kosu,ale navím jakou délku.Budu si vyrábět i kosištì. Mám ruskou 65 ku a pozemek někde křivý, někde rovný. Doporučíte? Díky a pěkný den."
- Michal Kopecký
"Díky:-) "Nadchlo mě, že i já, městský člověk kosením nepolíbená jsem schopná po jednom odpoledni kosit celkem slušně a bez větší námahy!Děkuji všem lidem na kurzu a především vedoucím, za krásné a poetické odpoledne:-) "
- Iveta
"Děkuji za rychlou mezinárodní přepravu. Kosa a kosiště jsou skvělé! Naklepání je technicky perfektní, jsem dojat!!! Zdravím z Polska!"
- Wawrzyniec Wichrowski
"Poděkování Děkuji za bleskové zaslání naklepané rakouské kosy. Kosí nádherně. Jsem maximálně spokojen."
- Petr Linhart
"Vážená Věro a Neile, jsem z Holandska (okres Friesland) a kosím přes 30 let. Kosil jsem intenzivně asi 2 700 m2, protože tady v Holansku jsme používali velmi těžkou kosu (tlustou a širokou asi 9 cm) a velké těžké kosiště s rukojeťmi natočenými dopředu. Letos jsem hledal na internetu něco k technice naklepávání a kosení a natrefil jsem na vaše stránky. Zkontaktoval jsem Vás a hned jsem si koupil kosu, kosiště a brousky (slavný Rozsutec) a skvělou babku na naklepávání do společnosti Schroeckenfux z Rakouska."
- Albert Hofstra
"Radost kosit. Vždy som kosil rád, ale teraz kosím ešte radšej. Ďakujem."
- Martin Babinec
"Vážení Kosime, díky velice moc za Vaše video o naklepávání kosy. Díky vám se moje dovednost v naklepávání kosy hodně zlepšila. 

Mnoho pozdravů z Katalánska, Barcelona"

- Dalmau Amath