Nové Ergonomické kosiště rakouského stylu skladem od 15.9.20

Novoroční pozdravení - PF 2019

v Kosení kosou, Recepty, Z našeho statku Leden 05, 2019. 0 příspěvek

Tak nám nastal nový rok 2019, ať uz v kalendáři, nebo na Nebi, neboť se uz přestal zkracovat čas světla a Slunce se nám zase vrací, ale až na jaře to bude markantnější. V tomto roce alespoň já a moje rodina hledáme rovnováhu mezi klidem, hlubokou relaxací, ale i tvořením a cílevědomostí v oblastech, které můzeme ovlivnit.

Oblasti našeho pouhého zájmu, třeba i v politice a vůbec ve světě, v přírodě světa, kde uz tolik vlivu nemáme, po očku zdálky občas sledujeme, co se tam děje. Neumíme přivolat déšť, ale nějaký ten strom navíc stejně zasadíme a doufáme, že i další lidé. Letos bylo sucho, tudíž i méně másla, tak jsem udělala na Vánoce bonbony z kokosového tuku (viz obr.). Pan prezident třeba říká, ze by měly být volby povinné. Ono je to průšvih pro systém demokracie, když se na něm chce stále méně lidi účastnit a nechodí k volbám a nemají pocit, že něco ovlivní. Takto se to aspoň zamaskuje. Teoreticky by ti, kteří jdou k volbám, mohli pak také povinně prokazovat počítači znalost volebního programu té strany, které dávají svůj hlas, tedy co má tato strana skutečně v programu napsáno, aby jejich volba byla informovaná a nebyla zalozena jen na nějakém dojmu.

Ačkoliv jsem si vědoma, ze přirozené jídlo, které bylo přirozeně vyprodukováno, není recept na dokonalé zdraví, neboť do něho patří i láska k sobě, schopnost relaxovat a nacházet pravdu a smysl pro dění ve světě a další věci. Podle všeho česká populace nezije (az na výjimky) zdravěji a pokud snad zije déle než předchozí generace, tak už jen jako mentálně a fyzicky neaktivní marodi. Ve svém okolí třeba vidím, jaký zásah do života třeba představuje taková dialýza – 3krát týdně do nemocnice, kde strávíte 4 hodiny, kde Vám „filtrují“ krev. A přitom mozná stačilo udrzovat si třeba váhu, trochu se víc hýbat, ubrat sacharidů, přidat kvašené zeleniny a více másla. Nejprve ujít 10 metrů, pak kazdý den 200 metrů, a pak třeba jít az do Santiaga de Compostela. Někdy se stane, ze se o své zdraví člověk stará, ale zemře tragicky, coz pak vyvolá cynické komentáře se zavádějícím vzkazem, ze stejně umřel, tak je to jedno, zda člověk zije zdravě či ne. Jídlo je ale velmi důlezité, a proto mám za to, ze tyto stránky a případné nové články budou nadále plnit svůj účel. Zvláště kdyz vidím, ze babička v Ladhaku v Asii má krásné zuby, ale vnouček má rozštěp a nikdo to nekomentuje. A děkuji všem, kteří mi už psali, že tomu tak je. 

Jen co dopřekládám knízky Kosa a knízku od pana Fukuoky, budu pokračovat v překladu knihy pana zubaře Pricea, kterou jsme s manželem slíbili také vydat. Po 1. vydání Vyzivujících tradic (které nadále patří mezi ty důlezité v našem vlastním zivotě), jsme zaznamenávali neustávající, ba spíše se progresivně zvyšující poptávku po této knize. Po vyprodání 1. vydání knihy, jak jste si možná všimli v našem eshopu kosimesnadno.cz  jsme se na tuto poptávku rozhodli reagovat nabídkou tohoto 2. vydání, o němz doufáme, ze ho čtenáři uvítají stejně jako to první. Vyzivující tradice v něm navíc oproti starší verzi doznaly nepatrných změn v obsahu, částečně prošly jazykovou úpravou a text byl dále zkontrolován korektorem překlepů. Ne všechno bylo opraveno tak, jak by asi odpovídalo ortodoxní korektuře, ať jiz jde o jednotnou velikost písma či způsob psaní uvozovek, na druhou stranu kazdý list v českém vydání legitimně odpovídá číslu stránky ve vydání anglickém a převzatý původní formát se nám tak nerozlozil. Obdrzeli jsme i věcné částečné výhrady k obsahu této 700stránkové knihy, které se ale netýkaly českého překladu jako takového, jako spíš autorek původní publikace, jejichz pojetí některých otázek se někomu jevilo zjednodušeně (z vědeckého pohledu). Zde nám nezbývalo nez jen doplnit knihu odkazem na další literaturu, například na publikaci Chléb a naše zdraví od Oldřicha Druzby. Zjevnou změnou na vnější podobě knihy jsou její tuhé desky, které čtenáři jistě také uvítají. Je dále nově opatřena tradičním vázáním za pouzití lepidla, díky čemuz je kniha ohebnější (na rozdíl od knih s rychle vyhotovenou rigidní vazbou za pouzití horkého lepidla). Naše anglické vydání se jiz proto rozpadá, i kdyz se snazíme s knihami obecně zacházet opatrně. Kniha Vyzivující tradice si koneckonců péči opatřením pevné  vazby zaslouzí jak svým objemem, tak obsahem, aby fyzicky vydrzela i pro další generace. Podle našeho názoru bylo tedy opraveno to nejpodstatnější, i v této hře totiz působí zákon klesajících výnosů a na překlad čekají další knihy.

Ke 2. vydání Vyzivujících tradic s vylepšenou vazbou jsme mohli plynule přejít jen díky tomu, ze kazdý svazek je nyní vzdy jednotlivě na zakázku vytištěn, nařezán a ručně vyhotoven v domácí knihařské dílničce u nás doma na statku. Pořídili jsme si k tomu nejen příslušnou výbavu, ale sami se museli obohatit o základy nových dovedností z knihařského řemesla. Díky tomu je i kazdá kniha, které se naše ruce při jejím tvoření dotýkaly, vlastně unikát (i se svými moznými nedokonalostmi danými lidským faktorem). Vyzivující tradice jsou tak tvořeny s láskou poté, co jsme nakrmili a podojili. Jak se taková kniha vyrábí, nez náš statek opustí, můzete shlédnout brzy v připravovaném videu na internetových stránkách http://kosimesnadno.cz/kniha. Budiz tomu všemu tak, v tuto chvíli je stále ještě vše v přípravě, testování, ale rozhodujeme se v podstatě uz jen stran povrchové úpravy desek, ale je mozné si uz domluvit objednávky.

Pohodový nový rok s vyživujícími tradicemi i bez nich Vám přeje

Věra

Níze ještě dávám náhodně řazené tipy a různé odkazy, které vůbec nemusejí mít souvislost jenom s vyzivujícím jídlem, přesto mohou být inspirativní pro všechny přemýšlivé lidi, kteří je ale mozná již znají:

https://www.kupredudominulosti.cz/hoste/?offset=30

fbid=735376893512354&set=pcb.735384143511629&type=3&theater (pokud sháníte rustikální postel či jiný nábytek, elfí plášt i jiné věci, ale i duchovní sluzby, obraťte se na Danai, která zije „přes kopec“ od nás v Horním Újezdě v Elfím sídle)

https://www.youtube.com/watch?v=8WizbkBx53whttps://www.kosmas.cz/knihy/196242/koreny-indoevropske-duchovni-tradice/

http://cupress.cuni.cz/ink2_ext/index.jsp?include=podrobnosti&id=410311

https://www.youtube.com/watch?v=XLSIgZWNR9M

https://www.csfd.cz/film/11096-vcerejsi-deti/prehled/

https://slobodnyvysielac.sk/relacia/synergeticum-49/

https://luciekolarikova.cz/ucebnice-sebelasky/

http://praveted.info/honza_burian

https://www.facebook.com/photo.php?

Když pracuji u PC po západu slunce, občas si dám na oči brýle (viz níže), které filtrují "modré" a pro daný čas nepřirozené světlo. Viz 

https://www.youtube.com/watch?v=KPRfsNRYjKo

https://www.amazon.com/Uvex-Blocking-Computer-SCT-Orange-S1933X/dp/B000USRG90

 

 

Poslední Aktualizece: Leden 07, 2019

Příspěvky

Zanechej komentář

Zanechej odpověď

text_captcha
Komentáře některých zákazníků z uplynulých let. I Vy nám napište! Kontaktujte nás.
"Jsem hvěěězda a zpívám hurá ;-) Ahoj Věro a Neile Díky moc za odkaz, je to úžasné!!! Jsem hvěěězda a zpívám hurá ;-) a to druhé video: 20 lidí kosí spolu, to je velmi dojemné a rád se na to dívám. Jsem už zase osamělý sekáč v naší zahradě, ale teď se to mění, dělám na kosišti pro svou dceru Terezku, ráda kosí. Až trochu potrénujeme, natočíme nějaké video a pošleme vám to, ať nás vidíte spolu. Ještě jednou díky, z Poděbrad Pozdravte Ferdu  a žijte krásně"

Poznámka editora: Honzův email se vztahuje k jednomu z videí "3 studenti", kde je sám v hlavní roli, sekáč v popředí.

- Honza Urbánek
"Radost kosit. Vždy som kosil rád, ale teraz kosím ešte radšej. Ďakujem."
- Martin Babinec
"Vážení Kosime, díky velice moc za Vaše video o naklepávání kosy. Díky vám se moje dovednost v naklepávání kosy hodně zlepšila. 

Mnoho pozdravů z Katalánska, Barcelona"

- Dalmau Amath
"Vážená Věro a Neile, jsem z Holandska (okres Friesland) a kosím přes 30 let. Kosil jsem intenzivně asi 2 700 m2, protože tady v Holansku jsme používali velmi těžkou kosu (tlustou a širokou asi 9 cm) a velké těžké kosiště s rukojeťmi natočenými dopředu. Letos jsem hledal na internetu něco k technice naklepávání a kosení a natrefil jsem na vaše stránky. Zkontaktoval jsem Vás a hned jsem si koupil kosu, kosiště a brousky (slavný Rozsutec) a skvělou babku na naklepávání do společnosti Schroeckenfux z Rakouska."
- Albert Hofstra
'Dvě nové kosy konečně doma. Děkuji Vám a mnoho pozdravů z Polska!"
- Wawrzyniec Wichrowski
"Moje přednaklepaná kosa krájí trávu jak máslo a usekne mi trávník víc nakrátko než bych to zvládl se sekačkou. Dokonce I cena je v dobrém smyslu ostrá, protože mě to nestálo víc, než špatná kosa, jakou jsme si koupil v místním obchodě v Belgii. Ale kosa od Neila má tak moc lepší kvalitu po všech stránkách. Jsem velmi spokojený zákazník. "
- Valleyken, Belgie
"Dobrý den, jsem sekáč teoretik, zatím, čtu s nadšením vše zde psané a mám z toho v hlavě guláš, zatím, a nemám muže, který by mi s tím technicky pomohl, s výběrem, sestavením a následným naklepáváním i broušením. Jsem však schopná všeho, jen potřebuji v začátku vaši pomoc jak to tak čtu. Ovšem jít na kurz a nemít kosu a kosiště je blbost a tak prosím o radu s výběrem. Svažitý pozemek mám v severních Čechách, terén nelehký a členitý, já mám 170 cm, žena střední postavy a 55 let - šikovná myslím... tatínek kosil, ale už nežije a já to zkusila jen párkrát za mlada...ale teprve nyní se opět těším, že bych toto sama uměla také a moje zahrada se těší také, sekaček už máme obě plné zuby."
- Naděžda Houzarová
"Děkuji za brilantní vyřízení mé objednávky po zakoupení kosy. Již se snažím ožvýkávat svůj svahovitý pozemek a moc mne to baví. Teď ještě ten srp... děkuji a zdravím vás"
- Houzarová
"Ráda bych mnohokrát poděkovala za neuvěřitelně bleskové vyřízení objednávky. A proč píšu až teď po pěti dnech, co mi kosa dorazila? No přece proto, že až doteď jsem kosila - kosení je prostě radost. A teď už bez legrace, kosu jsem opravdu hned vyzkoušela a dokonce i můj manžel (má jinak obecně kladnější vztah k sekačkám) a spokojenost je velká. Děkuji”
- Věra L. Válová
"Pěkná rychlost. Šlo o mou druhou objednávku. Výborná babka (jsem dojat) a nejlepší kladívko, jaké jsem kdy měl. Děkuji!"
- Wawrzyniec Wichrowski
"Poděkování Děkuji za bleskové zaslání naklepané rakouské kosy. Kosí nádherně. Jsem maximálně spokojen."
- Petr Linhart
"Ahoj Věro a Neile, včera jsem obdržel kosu Falci a deku. Kosa je záležitost krásy a tartanová deka je úžasná. Je škoda, že je tady dole v Austrálii ještě léto, je moc horko na to, abych se do deky schoulil. Děkuji za produkty takové skvělé kvality. Zdravíčko."
- Ed Adamthwaite
"vaše stránky naprosto miluju. Zrovna jsem dostal kosu přes internet a už se mi moc líbí, i když je to celé kovové. Opravdu se chystám tomu věnovat mnoho času a bylo by skvělé, kdybych jednou ovládl klepání kosy. Tady šťastlivec((: Díky za všechny další informace. Býval bych si nemyslel, že s kosou se pojí takové krásné techniky. Není nad stará řemesla!! ((-:

Zdraví,"

- Andreas Heijdendael
"Vaše stránky jsou moc pěkné i po stránce mé odbornosti. Jsem rehabilitační lékařka, a vaše stránky jsou moc pěkné i po stránce mé odbornosti. Tak se mějte hezky, a se dobře kosí, a přeju hezký den! "
- Alexandra Vosátková
"Děkuji za rychlou mezinárodní přepravu. Kosa a kosiště jsou skvělé! Naklepání je technicky perfektní, jsem dojat!!! Zdravím z Polska!"
- Wawrzyniec Wichrowski
"Ahoj. Chtěl jsem Vám jen poděkovat za video, které jste umístili na youtube. Jsem z USA a v kosení nováčkem. Ta videa jsou velmi velmi užitečná. Požehnání vám a celé rodině."
- Pablo Teodoro
"Dobrý den, propadl jsem kouzlu ručniho kosení a váš web mi k tomu hodně pomohl. Děkuji za to. Chtěl bych si koupit kvalitní rak.kosu,ale navím jakou délku.Budu si vyrábět i kosištì. Mám ruskou 65 ku a pozemek někde křivý, někde rovný. Doporučíte? Díky a pěkný den."
- Michal Kopecký
"Dobrý deň, ako jeden z mnohých Vašich spokojných zákazníkov Vám chcem poďakovať za expresné vybavenie zásielky, ktorá prišla včera 21.05.09. Mám doma 4 ks rôznych kôs a aj kosísk, kosím - ak sa to dá nazvať kosením - minimálne 9 rokov, ale až včera som konečne držal v rukách kosu čo sa s ňou dalo aj kosiť. Ešte raz ďakujem. S pozdravom"
- M. Pecho
"Díky:-) "Nadchlo mě, že i já, městský člověk kosením nepolíbená jsem schopná po jednom odpoledni kosit celkem slušně a bez větší námahy!Děkuji všem lidem na kurzu a především vedoucím, za krásné a poetické odpoledne:-) "
- Iveta
"Witam, jestem bardzo zadowolony z zakupów. Kupiem oselki bo w Polsce nigdzie nie ma porzadnych oselek. Kosa po ostrzeniu rozutecem zaczêla normalnie kosiæ. Dziekujê i pozdrawiam."

"Dobrý den, jsem velmi spokojený s nákupem. Kupuji si brousky, protože v Polsku nemají nikde pořádné brousky. Po použitím brousku Rozsutek kosa úplně normálně kosí. Děkuji a zdravím."

- Tomasz Szulecki
"Dobrý den, nedávno jsem u Vás zakoupil kosu 120cm dlouhou, označenou jako pro sportovní účely. Kosa mi přišla výborně naklepaná. Já ji používám na normální sečení větších ploch. Na začátku jsem měl trochu obavu ze zvládnutí tohoto nástroje a jestli to nejsou vyhozené peníze, ale opak je pravdou. Sečení s touto kosou je úplně jiné než s běžnou 70-90cm kosou. Záběr na jedno seknutí je 20 až 30cm, dle hustoty trávy. Metry tak přibývají mnohem rychleji a člověk se tolik neunaví. Za 2 hodiny poseču 500m2 klidným tempem, aniž bych se honil a ještě je čas na odpočinek a rozhlížení po kraji. Kosa je náročnější na správné nabroušení a není vhodná do hodně tvrdé a vysoké trávy. Tuto kosu vřele doporučuji na větší rovné plochy s jemnější travou. I můj bratr, který nemá se sečením mnoho zkušeností si ji pochvaluje.

Také musím ocenit zde zakoupenou kosu pro leváky. Bohužel byla jen v délce 70cm. Při sečení větších ploch je skvělé mít možnost vystřídat ruce a zapojit protilehlé svalové partie. Člověk tak má možnost se vyhnout bolesti zad a nesymetrickému posilování svalů. Pokud by byla možnost zakoupit levou kosu 80 nebo 90 cm, měl bych zájem. Na Kosimesnadno jsem si oživil spoustu informací, co mě učil praděda, děda i táta. Děkuji a přeju hodně štěstí a úspěchů."

- Jiří Vrbický
"Dobrý den ,  dnes mi pošťák v deset dovezl kosu . Krásná práce- díky za vyklepání a za obchod. Pěkný den."
- Michal Kopeck