Nové Ergonomické kosiště rakouského stylu skladem od 15.9.20

Podporuji

v Vše, Z našeho statku Květen 08, 2014. 0 příspěvek

Svým členstvím podporuji:
1. Nadaci Westona A. Pricea
 (zkráceně WAPF, Weston A. Price Foundationfollow)

2. Jsem i členkou Strany svobodných občanů. Někteří lidé nevědí nic o jejich existenci, nebo o nich slyšeli, ale neznají či nerozumí jejich programu, který je možné najít zdehttp://ep2014.svobodni.czfollow

“…Evropská unie je kolosální byrokratický podvod na občanech evropských národů…“ Benjamin Kuras

Nenašla jsem žádnou jinou volitelnou stranu, jejíž program by mi dával smysl. V tuto chvíli se však i v naší zemi jen mění atmosféra a některé politicky nekorektní otázky, jako zda vůbec setrvávat v EU, se pomalu stávají aspoň legitimními a přijatelnými. Pokud ČR nezíská zpátky plnou suverenitu, nemá smysl snít o lepších politicích. Níže je  ke stáhnutí kniha Jak vystoupit z EU:

http://petrmach.cz/jak-vystoupit-z-eu.pdffollow

Anglicky se Sovětský svaz řekne Soviet Union a Evropská unie European Union, proto by se EU mohlo též říkat Evropský svaz, zkráceně “Eurosojuz”.

Jak souvisí program této strany s výživou? Naprosto. Nesouhlasím se socialistickým řízením zemědělství, dotacemi, které nespadnou z nebe, ale většinou poškodí někoho jiného, protože když někoho “podpoříme”, někomu nejspíš musíme “ubrat”, dotacemi, které pocházejí z našich přerozdělovaných peněz, přičemž přerozdělování něco stojí,  s přeregulovaností, jež nemá konce a která má negativní dopad zejména na malé hospodáře či podnikatele, Dotování zemědělství nás všechny i udržuje pryč od půdy, odpojené od jídla, jehož vlastní produkce ” se nevyplatí.”

Nepovažuju tzv. zdravotní pojištění za “pojištění” (jako třeba u auta), ale z velké části jako zdravotní daň, která nemá se solidaritou nic společného (která tím, že jde o da,ň není z principu solidaritou) . Tak jako bych nechala na lidech, co považují za zdravou stravu, nechala bych je i dobrovolně platit zdravotní pojištění, které má krýt nejen urgentní úrazy apod. Nechala bych na nich, na co chtějí dát své peníze a nesouhlasila bych s jakoukoliv hranolkovou či bučkovou daní, jakkoliv si mohu o oleji v hranolkách myslet a myslím svoje. Už jen nápad, že by třeba lidé měli platit víc za potraviny s živočišnými tuky, nebo že stát dá veřejné peníze naopak na propagaci určitých jídel znamená, že někdo (stát) přebírá zodpovědnost za naše zdraví, ví lépe než občan, co je pro něho zdravé a co je třeba “mléko” a jaké místo  má mít v jídelníčku dítěte ovoce. Jsme dospělí lidé, ne děti. Nemám nic proti “zdravému životnímu stylu”, otázkou je zejména v oblasti výživy, co se tou zdravou výživou má na mysli, ale z principu by mě nenapadlo zdravý styl uzákonit. Je to “cesta do otroctví”. Respektuju totiž vůli občanů, kteří by měli mít svobodu, akorát si pak nést za ní větší zodpovědnost.

Nesouhlasím s dobře míněnými dotovanými akcemi typu “Mléko do škol”, “Ovoce do škol”, protože mléko, které má stát na mysli, nepovažuju za zdravé (spíš naopak), a ovoce sice mám ráda, ale nepřeceňuju ho až tak, že bych ho dotovala do školních jídelen (kde se možná smíchá v žaludku dohromady s obědem ?), protože jsou jistě jiné, tělotvornější, výživnější potraviny.

Nesouhlasím se sociální politikou a přídavky, kterými se dotuje rození dětí tam, kde mnoho let rodiče nemají příjem a děti nedovedou ani do knihovny ani k práci. Zpravidla se navíc narodí velmi brzy po starším sourozenci (bez vědomých věkových mezer, tedy uplatnění jednoho z principů vědomého plánování rodičovství, jak ho popsal zubař Price). Tuhle jsem četla o paní, která čeká 59. vnouče….sama měla 8 dětí, 1. ve 14. Přírodní národy byly napojeny na bezprostřední přírodní prostředí a věděli, kolik lidí dokáže uživit.

Nechť stát přestane “hospodařit” na dluh. Je to dluh nás všech. Výzkumy ukazují, že závist u nás stále hraje velkou roli – je víc lidí, kteří by si přáli zvýšit daně bohatým, než snížit daně sobě samým…:-)

http://ep2014.svobodni.cz/pdf/svobodni-odcizena-evropa.pdffollow

Poslední Aktualizece: Březen 19, 2017

Příspěvky

Zanechej komentář

Zanechej odpověď

text_captcha
Komentáře některých zákazníků z uplynulých let. I Vy nám napište! Kontaktujte nás.
"Dobrý den, jsem sekáč teoretik, zatím, čtu s nadšením vše zde psané a mám z toho v hlavě guláš, zatím, a nemám muže, který by mi s tím technicky pomohl, s výběrem, sestavením a následným naklepáváním i broušením. Jsem však schopná všeho, jen potřebuji v začátku vaši pomoc jak to tak čtu. Ovšem jít na kurz a nemít kosu a kosiště je blbost a tak prosím o radu s výběrem. Svažitý pozemek mám v severních Čechách, terén nelehký a členitý, já mám 170 cm, žena střední postavy a 55 let - šikovná myslím... tatínek kosil, ale už nežije a já to zkusila jen párkrát za mlada...ale teprve nyní se opět těším, že bych toto sama uměla také a moje zahrada se těší také, sekaček už máme obě plné zuby."
- Naděžda Houzarová
"Witam, jestem bardzo zadowolony z zakupów. Kupiem oselki bo w Polsce nigdzie nie ma porzadnych oselek. Kosa po ostrzeniu rozutecem zaczêla normalnie kosiæ. Dziekujê i pozdrawiam."

"Dobrý den, jsem velmi spokojený s nákupem. Kupuji si brousky, protože v Polsku nemají nikde pořádné brousky. Po použitím brousku Rozsutek kosa úplně normálně kosí. Děkuji a zdravím."

- Tomasz Szulecki
"Vaše stránky jsou moc pěkné i po stránce mé odbornosti. Jsem rehabilitační lékařka, a vaše stránky jsou moc pěkné i po stránce mé odbornosti. Tak se mějte hezky, a se dobře kosí, a přeju hezký den! "
- Alexandra Vosátková
"Dobrý den, propadl jsem kouzlu ručniho kosení a váš web mi k tomu hodně pomohl. Děkuji za to. Chtěl bych si koupit kvalitní rak.kosu,ale navím jakou délku.Budu si vyrábět i kosištì. Mám ruskou 65 ku a pozemek někde křivý, někde rovný. Doporučíte? Díky a pěkný den."
- Michal Kopecký
"vaše stránky naprosto miluju. Zrovna jsem dostal kosu přes internet a už se mi moc líbí, i když je to celé kovové. Opravdu se chystám tomu věnovat mnoho času a bylo by skvělé, kdybych jednou ovládl klepání kosy. Tady šťastlivec((: Díky za všechny další informace. Býval bych si nemyslel, že s kosou se pojí takové krásné techniky. Není nad stará řemesla!! ((-:

Zdraví,"

- Andreas Heijdendael
'Dvě nové kosy konečně doma. Děkuji Vám a mnoho pozdravů z Polska!"
- Wawrzyniec Wichrowski
"Vážená Věro a Neile, jsem z Holandska (okres Friesland) a kosím přes 30 let. Kosil jsem intenzivně asi 2 700 m2, protože tady v Holansku jsme používali velmi těžkou kosu (tlustou a širokou asi 9 cm) a velké těžké kosiště s rukojeťmi natočenými dopředu. Letos jsem hledal na internetu něco k technice naklepávání a kosení a natrefil jsem na vaše stránky. Zkontaktoval jsem Vás a hned jsem si koupil kosu, kosiště a brousky (slavný Rozsutec) a skvělou babku na naklepávání do společnosti Schroeckenfux z Rakouska."
- Albert Hofstra
"Dobrý den, nedávno jsem u Vás zakoupil kosu 120cm dlouhou, označenou jako pro sportovní účely. Kosa mi přišla výborně naklepaná. Já ji používám na normální sečení větších ploch. Na začátku jsem měl trochu obavu ze zvládnutí tohoto nástroje a jestli to nejsou vyhozené peníze, ale opak je pravdou. Sečení s touto kosou je úplně jiné než s běžnou 70-90cm kosou. Záběr na jedno seknutí je 20 až 30cm, dle hustoty trávy. Metry tak přibývají mnohem rychleji a člověk se tolik neunaví. Za 2 hodiny poseču 500m2 klidným tempem, aniž bych se honil a ještě je čas na odpočinek a rozhlížení po kraji. Kosa je náročnější na správné nabroušení a není vhodná do hodně tvrdé a vysoké trávy. Tuto kosu vřele doporučuji na větší rovné plochy s jemnější travou. I můj bratr, který nemá se sečením mnoho zkušeností si ji pochvaluje.

Také musím ocenit zde zakoupenou kosu pro leváky. Bohužel byla jen v délce 70cm. Při sečení větších ploch je skvělé mít možnost vystřídat ruce a zapojit protilehlé svalové partie. Člověk tak má možnost se vyhnout bolesti zad a nesymetrickému posilování svalů. Pokud by byla možnost zakoupit levou kosu 80 nebo 90 cm, měl bych zájem. Na Kosimesnadno jsem si oživil spoustu informací, co mě učil praděda, děda i táta. Děkuji a přeju hodně štěstí a úspěchů."

- Jiří Vrbický
"Děkuji za rychlou mezinárodní přepravu. Kosa a kosiště jsou skvělé! Naklepání je technicky perfektní, jsem dojat!!! Zdravím z Polska!"
- Wawrzyniec Wichrowski
"Moje přednaklepaná kosa krájí trávu jak máslo a usekne mi trávník víc nakrátko než bych to zvládl se sekačkou. Dokonce I cena je v dobrém smyslu ostrá, protože mě to nestálo víc, než špatná kosa, jakou jsme si koupil v místním obchodě v Belgii. Ale kosa od Neila má tak moc lepší kvalitu po všech stránkách. Jsem velmi spokojený zákazník. "
- Valleyken, Belgie
"Dobrý deň, ako jeden z mnohých Vašich spokojných zákazníkov Vám chcem poďakovať za expresné vybavenie zásielky, ktorá prišla včera 21.05.09. Mám doma 4 ks rôznych kôs a aj kosísk, kosím - ak sa to dá nazvať kosením - minimálne 9 rokov, ale až včera som konečne držal v rukách kosu čo sa s ňou dalo aj kosiť. Ešte raz ďakujem. S pozdravom"
- M. Pecho
"Pěkná rychlost. Šlo o mou druhou objednávku. Výborná babka (jsem dojat) a nejlepší kladívko, jaké jsem kdy měl. Děkuji!"
- Wawrzyniec Wichrowski
"Jsem hvěěězda a zpívám hurá ;-) Ahoj Věro a Neile Díky moc za odkaz, je to úžasné!!! Jsem hvěěězda a zpívám hurá ;-) a to druhé video: 20 lidí kosí spolu, to je velmi dojemné a rád se na to dívám. Jsem už zase osamělý sekáč v naší zahradě, ale teď se to mění, dělám na kosišti pro svou dceru Terezku, ráda kosí. Až trochu potrénujeme, natočíme nějaké video a pošleme vám to, ať nás vidíte spolu. Ještě jednou díky, z Poděbrad Pozdravte Ferdu  a žijte krásně"

Poznámka editora: Honzův email se vztahuje k jednomu z videí "3 studenti", kde je sám v hlavní roli, sekáč v popředí.

- Honza Urbánek
"Radost kosit. Vždy som kosil rád, ale teraz kosím ešte radšej. Ďakujem."
- Martin Babinec
"Děkuji za brilantní vyřízení mé objednávky po zakoupení kosy. Již se snažím ožvýkávat svůj svahovitý pozemek a moc mne to baví. Teď ještě ten srp... děkuji a zdravím vás"
- Houzarová
"Poděkování Děkuji za bleskové zaslání naklepané rakouské kosy. Kosí nádherně. Jsem maximálně spokojen."
- Petr Linhart
"Vážení Kosime, díky velice moc za Vaše video o naklepávání kosy. Díky vám se moje dovednost v naklepávání kosy hodně zlepšila. 

Mnoho pozdravů z Katalánska, Barcelona"

- Dalmau Amath
"Ahoj. Chtěl jsem Vám jen poděkovat za video, které jste umístili na youtube. Jsem z USA a v kosení nováčkem. Ta videa jsou velmi velmi užitečná. Požehnání vám a celé rodině."
- Pablo Teodoro
"Dobrý den ,  dnes mi pošťák v deset dovezl kosu . Krásná práce- díky za vyklepání a za obchod. Pěkný den."
- Michal Kopeck
"Díky:-) "Nadchlo mě, že i já, městský člověk kosením nepolíbená jsem schopná po jednom odpoledni kosit celkem slušně a bez větší námahy!Děkuji všem lidem na kurzu a především vedoucím, za krásné a poetické odpoledne:-) "
- Iveta
"Ráda bych mnohokrát poděkovala za neuvěřitelně bleskové vyřízení objednávky. A proč píšu až teď po pěti dnech, co mi kosa dorazila? No přece proto, že až doteď jsem kosila - kosení je prostě radost. A teď už bez legrace, kosu jsem opravdu hned vyzkoušela a dokonce i můj manžel (má jinak obecně kladnější vztah k sekačkám) a spokojenost je velká. Děkuji”
- Věra L. Válová
"Ahoj Věro a Neile, včera jsem obdržel kosu Falci a deku. Kosa je záležitost krásy a tartanová deka je úžasná. Je škoda, že je tady dole v Austrálii ještě léto, je moc horko na to, abych se do deky schoulil. Děkuji za produkty takové skvělé kvality. Zdravíčko."
- Ed Adamthwaite