Nové Ergonomické kosiště rakouského stylu skladem od 15.9.20

dvd-nakladani-ameriky-do-oleje

v Teorie, Vše Září 21, 2011. 0 příspěvek

Občas se mě někdo zeptá, zda se tedy domnívám na základě toho, co jsem četla, zda "teda" je maso zdravé. Na to nelze dát jednoslovnou odpověď. "Maso" nepovažuju za samostatnou nezávislou kategorii ve stravě.  Maso ve smyslu "libové svaloviny z kuřete či krůty" bych přirovnala spíš k bílé mouce, která nás vykrmí (nikoliv nutně vyživí) stejně rychle jako krmná směs tato kuřata za 6 týdnů- nejde ale o kvantitu, ale kvalitu potravy a o "správný růst"- zvířete i dítěte. Teprve celozrnná mouka, v níž jsou namleté i otruby má šanci stát se kandidátem na součást výživné stravy, pokud je správným způsobem připravena před pečením a zrno vypěstováno bez chemie.


     Stejně tak i tělo zvířete (i ryb) by ke konzumaci mělo zůstat celistvé, nemělo by být "omíláno" o jeho vnitřní orgány, tuk, kůži, kosti atd.- i ty by měly být využity, protože mají velký přínos pro naše zdraví třeba ve formě na želatinu bohatého vývaru. Máme-li tedy na mysli pod pojmem "maso" i využití vnitřních orgánů jako nejcennější části těl živočichů, využití kostí, chrupavek a kůže, pak se přikláním k tomu, že se jedná o výživnou tradiční stravu. Samozřejmě má smysl považovat toto "maso" za zdravé, pokud zvíře bylo na zelené pastvě a nebylo po celý rok vykrmováno směsemi, jedlo svou tradiční stravu. Nezanedbatelný je u "masa" obsah bílkovin, minerálů, vitamínů ve snadno vstřebatelné podobě, "dětská přesnidávka" je pak oproti takovému "masu" antinutriční planá "krmě", nikoliv na živiny koncentrovaná výživa pro požadavky rostoucího organismu- přesnidávka nemá bílkoviny, po sterilizaci ani vitamíny, jen antinutriční bílý cukr a problematickou fruktózu. Zrovna dnes jsem četla v seriozním tisku podivnou větu v rámci politicky korektní výživy: "Červené maso, jako je vepřové a hovězí, je totiž plné nasycených tuků, které srdci rozhodně neprospívají." Zdá se, že autor v tom má nějakou "sekanou" a už mu ani nezáleželo na tom, oddělit tyto dvě složky od sebe (tuky x maso -ve smyslu svaloviny) a prostě tukům říká maso a masu tuky. Zvíře však má i kosti a kůži a vnitřní orgány. Pak následovaly jistě dobře míněné povrchně zmíněné ošemetné notoricky známé rady konzumovat určité potraviny (včetně těžce stravitelných ořechů), aniž by se uvedly iformace o kvalitě, jejich způsobu zpracování a jak si je máme doma připravit.
     K otázce živočišných tuků bylo nedávno v souvislosti s politicky nekorektní výživou natočeno video NAKLÁDÁNÍ AMERIKY DO OLEJE (The Oiling of America), které vychází ze stejnojmenného eseje. Nedostatek živočišných tuků a cholesterolu (jako léku) v naší stravě je dle autorů hlavní důvod nárustu civilizačních obtíží včetně poruch učení, autismu, neplodnosti atd. Na obálce se píše:

 

Jak průmysl vyrábějící rostlinné oleje zdémonizoval výživné živočišné tuky a zničil americké zásoby potravin, od Mary G. Enigové, presentováno  Sally Fallonovou

 

Každý se musí rozhodnout sám, kterou
cestou jít…(dcerka Dorotka rozběhnutá…)

 


 

Po dobu padesáti let, velký byznys, vládní úřady a lékařské organizace vedly klamnou kampaň proti živočišným tukům, masu, vajíčkům, máslu a jiným výživným tradičním potravinám, která vedla k ohromným ziskům z prodeje toxického margarínu, náplní a tekutých rostlinných olejů a potravin, které je obsahují. Vědecká data, která jsou v rozporu se současnou politikou veřejného zdraví namířenou proti živočišným tukům, byla potlačena a mnoho let cenzurována. Dr. Enigová a Sally Fallonová vám nyní povědí pravdu  o tom, jak k tomu došlo.

Nakládání Ameriky do oleje (The Oiling of America) vám otevře oči, abyste viděli podvod a klam za lipidovou hypotézou srdeční choroby. Mezi tématy bude:

  • Jak vědci podvádějí ve vědeckých studiích
  • Proč cholesterol není příčinou srdeční choroby
  • Rizika nízkocholesterolových diet a léků na snížování cholesterolu
 
Štítky: film
Poslední Aktualizece: Březen 12, 2017

Příspěvky

Zanechej komentář

Zanechej odpověď

text_captcha
Komentáře některých zákazníků z uplynulých let. I Vy nám napište! Kontaktujte nás.
"vaše stránky naprosto miluju. Zrovna jsem dostal kosu přes internet a už se mi moc líbí, i když je to celé kovové. Opravdu se chystám tomu věnovat mnoho času a bylo by skvělé, kdybych jednou ovládl klepání kosy. Tady šťastlivec((: Díky za všechny další informace. Býval bych si nemyslel, že s kosou se pojí takové krásné techniky. Není nad stará řemesla!! ((-:

Zdraví,"

- Andreas Heijdendael
"Poděkování Děkuji za bleskové zaslání naklepané rakouské kosy. Kosí nádherně. Jsem maximálně spokojen."
- Petr Linhart
"Vážení Kosime, díky velice moc za Vaše video o naklepávání kosy. Díky vám se moje dovednost v naklepávání kosy hodně zlepšila. 

Mnoho pozdravů z Katalánska, Barcelona"

- Dalmau Amath
"Dobrý den ,  dnes mi pošťák v deset dovezl kosu . Krásná práce- díky za vyklepání a za obchod. Pěkný den."
- Michal Kopeck
"Pěkná rychlost. Šlo o mou druhou objednávku. Výborná babka (jsem dojat) a nejlepší kladívko, jaké jsem kdy měl. Děkuji!"
- Wawrzyniec Wichrowski
"Dobrý den, nedávno jsem u Vás zakoupil kosu 120cm dlouhou, označenou jako pro sportovní účely. Kosa mi přišla výborně naklepaná. Já ji používám na normální sečení větších ploch. Na začátku jsem měl trochu obavu ze zvládnutí tohoto nástroje a jestli to nejsou vyhozené peníze, ale opak je pravdou. Sečení s touto kosou je úplně jiné než s běžnou 70-90cm kosou. Záběr na jedno seknutí je 20 až 30cm, dle hustoty trávy. Metry tak přibývají mnohem rychleji a člověk se tolik neunaví. Za 2 hodiny poseču 500m2 klidným tempem, aniž bych se honil a ještě je čas na odpočinek a rozhlížení po kraji. Kosa je náročnější na správné nabroušení a není vhodná do hodně tvrdé a vysoké trávy. Tuto kosu vřele doporučuji na větší rovné plochy s jemnější travou. I můj bratr, který nemá se sečením mnoho zkušeností si ji pochvaluje.

Také musím ocenit zde zakoupenou kosu pro leváky. Bohužel byla jen v délce 70cm. Při sečení větších ploch je skvělé mít možnost vystřídat ruce a zapojit protilehlé svalové partie. Člověk tak má možnost se vyhnout bolesti zad a nesymetrickému posilování svalů. Pokud by byla možnost zakoupit levou kosu 80 nebo 90 cm, měl bych zájem. Na Kosimesnadno jsem si oživil spoustu informací, co mě učil praděda, děda i táta. Děkuji a přeju hodně štěstí a úspěchů."

- Jiří Vrbický
"Dobrý den, propadl jsem kouzlu ručniho kosení a váš web mi k tomu hodně pomohl. Děkuji za to. Chtěl bych si koupit kvalitní rak.kosu,ale navím jakou délku.Budu si vyrábět i kosištì. Mám ruskou 65 ku a pozemek někde křivý, někde rovný. Doporučíte? Díky a pěkný den."
- Michal Kopecký
"Děkuji za rychlou mezinárodní přepravu. Kosa a kosiště jsou skvělé! Naklepání je technicky perfektní, jsem dojat!!! Zdravím z Polska!"
- Wawrzyniec Wichrowski
"Ahoj Věro a Neile, včera jsem obdržel kosu Falci a deku. Kosa je záležitost krásy a tartanová deka je úžasná. Je škoda, že je tady dole v Austrálii ještě léto, je moc horko na to, abych se do deky schoulil. Děkuji za produkty takové skvělé kvality. Zdravíčko."
- Ed Adamthwaite
'Dvě nové kosy konečně doma. Děkuji Vám a mnoho pozdravů z Polska!"
- Wawrzyniec Wichrowski
"Vážená Věro a Neile, jsem z Holandska (okres Friesland) a kosím přes 30 let. Kosil jsem intenzivně asi 2 700 m2, protože tady v Holansku jsme používali velmi těžkou kosu (tlustou a širokou asi 9 cm) a velké těžké kosiště s rukojeťmi natočenými dopředu. Letos jsem hledal na internetu něco k technice naklepávání a kosení a natrefil jsem na vaše stránky. Zkontaktoval jsem Vás a hned jsem si koupil kosu, kosiště a brousky (slavný Rozsutec) a skvělou babku na naklepávání do společnosti Schroeckenfux z Rakouska."
- Albert Hofstra
"Moje přednaklepaná kosa krájí trávu jak máslo a usekne mi trávník víc nakrátko než bych to zvládl se sekačkou. Dokonce I cena je v dobrém smyslu ostrá, protože mě to nestálo víc, než špatná kosa, jakou jsme si koupil v místním obchodě v Belgii. Ale kosa od Neila má tak moc lepší kvalitu po všech stránkách. Jsem velmi spokojený zákazník. "
- Valleyken, Belgie
"Ahoj. Chtěl jsem Vám jen poděkovat za video, které jste umístili na youtube. Jsem z USA a v kosení nováčkem. Ta videa jsou velmi velmi užitečná. Požehnání vám a celé rodině."
- Pablo Teodoro
"Witam, jestem bardzo zadowolony z zakupów. Kupiem oselki bo w Polsce nigdzie nie ma porzadnych oselek. Kosa po ostrzeniu rozutecem zaczêla normalnie kosiæ. Dziekujê i pozdrawiam."

"Dobrý den, jsem velmi spokojený s nákupem. Kupuji si brousky, protože v Polsku nemají nikde pořádné brousky. Po použitím brousku Rozsutek kosa úplně normálně kosí. Děkuji a zdravím."

- Tomasz Szulecki
"Díky:-) "Nadchlo mě, že i já, městský člověk kosením nepolíbená jsem schopná po jednom odpoledni kosit celkem slušně a bez větší námahy!Děkuji všem lidem na kurzu a především vedoucím, za krásné a poetické odpoledne:-) "
- Iveta
"Děkuji za brilantní vyřízení mé objednávky po zakoupení kosy. Již se snažím ožvýkávat svůj svahovitý pozemek a moc mne to baví. Teď ještě ten srp... děkuji a zdravím vás"
- Houzarová
"Dobrý deň, ako jeden z mnohých Vašich spokojných zákazníkov Vám chcem poďakovať za expresné vybavenie zásielky, ktorá prišla včera 21.05.09. Mám doma 4 ks rôznych kôs a aj kosísk, kosím - ak sa to dá nazvať kosením - minimálne 9 rokov, ale až včera som konečne držal v rukách kosu čo sa s ňou dalo aj kosiť. Ešte raz ďakujem. S pozdravom"
- M. Pecho
"Radost kosit. Vždy som kosil rád, ale teraz kosím ešte radšej. Ďakujem."
- Martin Babinec
"Jsem hvěěězda a zpívám hurá ;-) Ahoj Věro a Neile Díky moc za odkaz, je to úžasné!!! Jsem hvěěězda a zpívám hurá ;-) a to druhé video: 20 lidí kosí spolu, to je velmi dojemné a rád se na to dívám. Jsem už zase osamělý sekáč v naší zahradě, ale teď se to mění, dělám na kosišti pro svou dceru Terezku, ráda kosí. Až trochu potrénujeme, natočíme nějaké video a pošleme vám to, ať nás vidíte spolu. Ještě jednou díky, z Poděbrad Pozdravte Ferdu  a žijte krásně"

Poznámka editora: Honzův email se vztahuje k jednomu z videí "3 studenti", kde je sám v hlavní roli, sekáč v popředí.

- Honza Urbánek
"Dobrý den, jsem sekáč teoretik, zatím, čtu s nadšením vše zde psané a mám z toho v hlavě guláš, zatím, a nemám muže, který by mi s tím technicky pomohl, s výběrem, sestavením a následným naklepáváním i broušením. Jsem však schopná všeho, jen potřebuji v začátku vaši pomoc jak to tak čtu. Ovšem jít na kurz a nemít kosu a kosiště je blbost a tak prosím o radu s výběrem. Svažitý pozemek mám v severních Čechách, terén nelehký a členitý, já mám 170 cm, žena střední postavy a 55 let - šikovná myslím... tatínek kosil, ale už nežije a já to zkusila jen párkrát za mlada...ale teprve nyní se opět těším, že bych toto sama uměla také a moje zahrada se těší také, sekaček už máme obě plné zuby."
- Naděžda Houzarová
"Ráda bych mnohokrát poděkovala za neuvěřitelně bleskové vyřízení objednávky. A proč píšu až teď po pěti dnech, co mi kosa dorazila? No přece proto, že až doteď jsem kosila - kosení je prostě radost. A teď už bez legrace, kosu jsem opravdu hned vyzkoušela a dokonce i můj manžel (má jinak obecně kladnější vztah k sekačkám) a spokojenost je velká. Děkuji”
- Věra L. Válová
"Vaše stránky jsou moc pěkné i po stránce mé odbornosti. Jsem rehabilitační lékařka, a vaše stránky jsou moc pěkné i po stránce mé odbornosti. Tak se mějte hezky, a se dobře kosí, a přeju hezký den! "
- Alexandra Vosátková